15 minútovka ženy so štýlom II. – Tvárová gymnastika

Milé ženy so štýlom, naše 15 minútovky sme začali cvičením 5 tibeťanov a teraz sme pre vás prichystali tvárovú gymnastiku. Tvárová gymnastika je zdravý, lacný a najmä účinný spôsob, ako si zachovať svoju prirodzenú krásu a mladosť, bez umelých zásahov do nášho tela. Aby ste toto cvičenie robili správne, máme pre vás video, ktoré pre ženy so štýlom a teda pre nás všetky :), pripravila certifikovaná trénerka tvárovej gymnastiky Iveta Štecová, ktorá sa tejto oblasti venuje aktívne už 9 rokov. Odborné poznatky získala nielen na Health academy Australia, kde študovala antiage a výživové poradenstvo.
Tak ako cvičíme, aby sme mali pevné telo, paže, bruško, zadok, nohy, mali by sme cvičiť aj svaly, ktoré máme na tvári. Každý sval, s ktorým nepracujeme postupne ochabuje.
Tvárová gymnastika sú cviky, ktorých pravidelným cvičením docielime:
1. pevnejšiu kontúru brady
2. plnšie pery a líčka
3. menej vrások
4. krajšiu definíciu krku
5. odstránenie dvojitej brady a vačkov pod očami
6. odstránenie nosovoústnej ryhy alebo zmiernenie jej hĺbky
7. zvýšenú produkciu kolagénu v pokožke, čo bude mať za následok vypnutie drobných vrások
Spojením hydratácie pokožky zvnútra i zvonku, správnej výživy a cvičení bude naša pokožka jemnejšia, čistejšia, pružnejšia. Pri pravidelnom cvičení tvárovej gymnastiky napínanie a uvoľňovanie svalov podnieti v danom mieste regeneračný proces, čím sa sval spevní, vráti sa mu pružnosť a objem.

Zásady pri cvičení

  1. Vizualizácia. Počas cvičenia koncentrujte svoju myseľ len na prácu svalu. Tvárová gymnastika je jogové cvičenie. Dôležitá je koncentrácia a maximálne precítenie danej svalovej skupiny. Predstavujte si čo cvičíte. Ak na daný sval budete myslieť, časom ho aj zapojíte do činnosti. Stáva sa, že začiatočníci majú ťažkosti s niektorými cvičeniami, zotrvajte a úspech sa dostaví.
  2. Dodržiavajte pitný režim. Pite pravidelne, v menších dávkach.
  3. Cvičte pravidelne a často. Je lepšie cvičiť 10 minút denne ako raz za týždeň jednu hodinu. Úspech sa dostaví, len ak tvárové svaly budete precvičovať pravidelne.
  4. Dýchajte. Nezadržiavajte dych. Pravidelné dýchanie zmierňuje stres.
  5. Prestaňte cvičiť ak cítite inú bolesť ako bolesť svalu. Ostrá bolesť napr. v nervoch alebo v sánke nie je v poriadku. Počúvajte vaše telo a prestaňte, ak cítite nepríjemnú bolesť. Pravdepodobne robíte niečo zle, tlačíte nasilu a nesprávne. Prečítajte si ešte raz pokyny a inštrukcie. Skúšajte správne prevedenie cviku. Niekedy to chce len prax a disciplínu.
  6. Uvoľnite sa a sústreďte len na prácu svalu. Ako dôjde pri niektorých cvikoch ku vrásneniu, jemne si danú oblasť pridržiavajte prstami. Napr. Keď cvičíte líca, a dochádza ku vrásneniu pod očami, jemne si oblasť pod očami pridržte. Pri cviku široký úsmev, vrásneniu na líčkach predídete jemným zafixovaním danej oblasti prstami. Rukami nemáte vyvíjať tlak, iba si oblasť jemne pridržať.

 

 

Užívajme si svojich 15 minút!

Redakcia ženy so štýlom

Zdroj:/ http://www.tvarova-gymnastika.sk/DVD+kurz+tvárová+gymnastika

Prečítajte si tiež:

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.