5 cvikov pre spevnenie sedacích svalov- poďte do toho s nami

Každá z nás nepochybne túži po dokonalej postave. Avšak každá si dokonalosť predstavujeme inak. Jedno však platí pre všetky. Práve cvičenie nám pomáha dostať sa do vysnívanej formy a získať krivky po ktorých už dlho túžime. Niektoré na sebe pracujeme celoročne, iné začíname na jar, kedy začínajú kvitnúť aj prvé kvietky. Jar je snáď najlepším obdobím, kedy začať na sebe pracovať. Všetko sa prebúdza a ožíva. Aj my ženy, sme plné života a túžime niečo so sebou spraviť. Túžime po zmene, po dokonalom zadočku – ako z magazínu. Jedna z nás ho chce pevný, druhá guľatý, alebo aj pevný a guľatý, hlavne nech nevyzerá ako čajový sáčik. 

Cvičenie sedacích svalov nám nepomáha len k tomu aby naše pozadie pôsobilo žensky a sexy, ale pomáha často aj pri prevencii pred bolesťami spodného chrbta a veľakrát namáhaných krížov. Jediné čo potrebujeme je pohodlné oblečenie a botasky. 

Prvý cvik – VÝPADY VZAD. Výpady sú skvelým cvikom, ktorý spevňuje zadok, učí správnej rovnováhe a koordinácii. Pri precvičovaní tohto cviku, je dôležitá ideálna dĺžka kroku. Ten by mal byť tak dlhý, aby bolo koleno pri výpade zohnuté do pravého uhla a aby nepresahovalo špičku chodidiel. Začíname v stoji, nohy sú pri sebe, ruky vbok alebo vpred. Jednou nohou vykročíme mierne vzad a následne ešte ďalej až koleno zohneme do pravého uhla. Smerom dole prevediem výdych a smerom hore nádych.

Druhý cvik – DREPY S ÚKOPOM. Drepy patria medzi najlepšie cviky na zadok a nohy. Sú cvikom, ktorý môžeme precvičovať na milión spôsobov a to je na nich tak super. Drep s úkopom je vhodné precvičovať pomocou posilňovacej gumy, ktorá nám vytvára odpor a tým skvele posilníme vonkajšie stehná. Postavíme sa širšie ako je šírka ramien. Chrbát musí byť vystretý a ruky je dobré mať pred telom. Drep precvičíme tak, akoby sme si chceli sadnúť na stoličku, stehná by mali byť rovnobežne s podlahou a kolená by opäť nemali presahovať špičky. Dôležité je, aby váha celého tela spočívala na celom chodidle, aby sme predišli zdvíhaniu špičiek. Po vrátení do východiskovej polohy si dáme ruky vbok, prenesieme váhu na jednu nohu a s druhou precvičíme úkop do strany. Smerom dole vydychujeme, smerom hore prevedieme nádych.

Tretí cvik – LASTOVIČKA. Je skvelým cvikom, ktorým precvičíme nielen rovnováhu ale aj nohy, zadok a trup. Nohy dáme spolu. Ruky máme rozpažené a zdvihneme dozadu ľavä nohu pätou hore. Stiahneme svaly a chvíľu vydržíme. Váha celého tela spočíva na pravej nohe a línia zdvihnutej nohy a trupu by mala vytvárať priamku. Dýchame pravidelne.

Štvrtý cvik – DREP S VYKROČENÍM DO STRANY. Podstata cviku je rovnaká ako pri druhom cviku, s tým, že nohy máme vedľa seba a cvik precvičíme vykročením do strany a prevedením širokého drepu. Smerom dole vydychujeme, smerom hore prevedieme nádych.

Piaty cvik – VÝKOP KOLENA. Skvelé zakončenie tréningu týmto „pumpovacím“ cvikom, ktorý aktivuje svaly zadku, nôh a opäť buduje rovnováhu. Cez nohy si prevlečieme posilňovaciu gumu. Váhu prenesieme na jednu nohu a druhou precvičíme výkop hore, tak aby bolo stehno rovnobežne s podlahou. Dýchame pravidelne.

Pri cvičení môžeme používať posilňovaciu gumu, ktorá pomáha precvičiť sval s miernou záťažou. Cviky opakujeme 12 krát každou nohou a precvičíme 3 série. Medzi každým cvikom oddychujeme cca 30 sekúnd až 1 minútu.

Shoshi

Facebook komentár
Shoshi

Shoshi

Cítiť sa vo vlastnej koži dobre, je pre mňa niečo, ako nájsť zmysel života. Vo voľnom čase pravidelne športujem a donekonečna vymýšľam rôzne zdravé recepty. Je to pre mňa istý druh relaxu, kedy zabúdam na bežné životné starosti.