List môjmu 45-ročnému ja

Do redakcie nám prišiel krásny list študentky gymnázia, ktorý zverejňujeme v plnom znení… Je to list, ktorý je adresovaný do budúcnosti jej 45-ročnému ja.

 

Milá Alex!

Môj život je ako hocikoho iného, ale predsa len výnimočný a originálny. Momentálne študujem prvý rok na gymnáziu. Chcela by som ti pripomenúť môj stredoškolský život – každodenné problémy, zážitky, ale aj to čo mám rada.

V prvom rade, svoj život mám nadovšetko rada. Snažím sa ho naplno užívať, a keď už mám nejaký problém, snažím sa ho čo najlepšie vyriešiť a hlavne bez stresu… Môj stredoškolský život je skvelý. Chodím na super školu, mám super spolužiakov, kamarátov a najviac na svete milujem tanec. Pamätáš si na tie pocity, keď si odchádzala z každého tréningu vždy nadšená a chcela si pretancovať celý deň aj noc? To je tá láska k tancu. Ale jasné, baví ma aj učenie ( aj keď nie vždy :)). Vždy sa snažím rozložiť si čas tak, aby som mala čas aj na učenie, aj na tanec, ale aj ( aj keď je to ťažké) na kamarátov. Ale keď si nájdem čas, je to najlepší pocit. Práve tanec a kamaráti mi pomahajú prekonávať stresové situácie a naučila som sa nemať stres vôbec… Najlepšie zážitky sú jasne že z tréningov – nasmejeme sa, ale aj namakáme, pohádame sa, ale vždy sa dokážeme rýchlo udobriť, a to z nás robí druhú rodinku. Tie pocity, nalády a myšlienky na tréningoch sú vzácne. Aspoň ja ich tak beriem, ale myslím si, že to každý tanečník… No a ešte späť ku škole. Tam je tiež veľa zážitkov. Lyžiarsky napríklad, ak si pamätáš. Potom rôzne školské akcie, projekty, ale aj obyčajné dni v triede. Tie chvíle sú pre mňa tie najkrajšie… A čo by som ti ešte tak pripomenula. Všetky majstrovstvá Slovenska v hip-hope, sústredenia, flákanie sa po vonku, workshopy, výlety s rodinou aj s kamarátmi, všetky nezabudnuteľné letá… Mohla by som tu toho veľa popísať, ale toto je asi to najdôležitejšie… A ešte sny. Hlavne presťahovať sa do Ameriky a založiť si vlastnú tanečnú skupinu. Ale ešte predtým sa dostať na nejakú dobrú vysokú školu a, samozrejme, založiť si rodinu a byť zdravá, šťastná a nadovšetko milovaná. Toto sú tie najväčšie ciele… Milujem žiť svoj život, a aj keď je to niekedy ťažké, vždy sa to dá zvládnuť. Nemôžeme si povedať, že to nezvládneme, pretože to naozaj nezvládneme. Keď si povieme, že to zvládneme a budeme robiť všetko pre to, aby sme to zvládli, zvládneme to. Tak to funguje – všetko je v hlave. A týmto “pravidlom” sa aj riadim.

Dúfam, že som všetko potrebné spomenula a dúfam, že si dokonale spomenieš na tieto časy. Počúvaj aj naďalej svoje srdce, buď sama sebou a verím, že sa tie sny splnia.

S pozdravom

Alex

Facebook komentár
Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.