MONICA BELLUCCI: TALIANSKA IKONA KRÁSY A UMENIA

„Naučte sa milovať svoje telo! Koniec koncov, neexistuje žiadny ideál a je zrejmé, že žena s krivkami nie je o nič menej krásna ako chudé dievča. Musíte sa naučiť prijať samú seba takú, aká ste.” (Monica Bellucci)

SYMBOL ELEGANCIE A VKUSU

Prečítali ste si slová uznávanej herečky opakovane? Potom je najvyšší čas sa podľa nich v živote aj riadiť. Monica Bellucci je jednou z najvýraznejších postáv v svetovej kinematografii. Taliansku herečku, modelka a producentku, ktorá preslávil nielen talent, ale aj šarm, obdivujú ženy po celom svete. Celkom oprávnene považovaná za jednu z najkrajších žien sveta a jej kariéra v kinematografii ju premenila na ikonu krásy a umenia.

Najcharizmatickejšia žena v histórii filmu

Monica Bellucci attends the 70th Anniversary screening premiere for at the 70th Festival de Cannes. May 23, 2017 Cannes, France

Monica Anna Maria Bellucci sa narodila 30. septembra 1964 v Città di Castello v Taliansku. Po absolvovaní univerzity sa presťahovala do Milána, kde začala svoju kariéru ako modelka. Jej krása a šarm ju rýchlo preslávili v módnom priemysle a získala zmluvy s najprestížnejšími agentúrami v Miláne a Paríži. V 90. rokoch sa Monica Bellucci presunula do sveta filmu a úspech nenechal na seba dlho čakať. Jej schopnosť prenikať do hlbokých emocionálnych vrstiev svojich postáv ju zaradil medzi najvýraznejšie, najžiadanejšie a najvšestrannejšie umelkyne. Prvými významnými filmami, ktoré ju predstavili svetu boli „Dracula“ (1992) režiséra Francisa Forda Coppolu a „The Apartment“ (1996) od režiséra Gillesa Mimouniho. Zažiarila aj vo filme „Malèna“ (2000) režiséra Giuseppeho Tornatoreho, „The Passion of the Christ“ (2004) režiséra Mel Gibsona a „Irreversible“ (2002) režiséra Gaspara Noého.

OSLNIVÁ KRÁSKA

Svet modelingu a filmu je jednoducho miloval. A nielen pre jej výrazné črty, ktoré sú nezameniteľné a jedinečné. Svojou výnimočnou príťažlivosťou dokázala zaujať divákov a kritikov po celom svete. Okrem svojej fyzickej krásy je Monica Bellucci známa aj svojou štýlovou eleganciou a pôvabom. Jej vystúpenia na červenom koberci sú vždy ohromujúce a nesú so sebou nádych starého hollywoodskeho glamour štýlu. Vždy štýlová, bezchybná a sofistikovaná, to sú atribúty, ktoré robia z Monicci Bellucci symbol elegancie a vkusu. 

VZOR PRE ĎAĽŠIE GENERÁCIE

Monica Bellucci sa stala inšpiráciou pre mnohé ženy po celom svete. Imponuje im nielen jej sebavedomie, silná osobnosť a jedinečná krása. Jej príbeh o úspechu je príkladom odvahy, vytrvalosti a sebazaprenia pre všetky ženy, ktoré sa snažia dosiahnuť svoje sny a ciele. Okrem modelingu a herectva sa angažuje v rôznych charitatívnych a humanitárnych projektoch. Jej vášeň pre umenie a kultúru ju priviedla k podpore rôznych umeleckých, vzdelávacích, ekologických aj environmentálnych iniciatív. Matka dvoch dcér, ktoré má so svojím bývalým manželom Vincentom Casselom je dokonalou ukážkou toho, ako nesnívať svoje sny, ale žiť ich naplno a bez ohľadu na vek!

Michaela

Foto: Shutterstock

Facebook komentár