Motivačné a spirituálne kecy sú na … nič?

Motivačné a spirituálne kecy sú na ….

Stretla som sa za posledné obdobie s takýmto a tomu podobnými názormi.

Vraj to hlásajú premotivovaní jedinci a môže to mať fatálne následky.
Samozrejme som sa pýtala, prečo?
Napríklad keď nie príliš inteligentný introvert uverí v samého seba, že nič nie je nemožné a bude sa snažiť ovládnuť tento svet. Pretože sa dočítal, že musí vytrvať, až kým neuspeje. A ako dlho to bude trvať, to už je vedľajšie.
A tiež, ako môže niekto uveriť, že keď poprosí vesmír, tak ten mu zošle čokoľvek. Z obyčajného Slováka sa stane americký vlk z Wall Street.
Lebo vesmír a viera, a proste tie ezoterické bájky.
Alebo sa nie príliš pekná žena rozhodne, že bude Miss. Z toho množstva dnes dostupnej literatúry, videí a všetkého možného, by mohla byť namotivovaná, že sa to dá.
Celá pointa je vraj v tom, že keď raz na to nemáš, tak na to nemáš.

Poviem popravde, že sa to vo mne v tejto oblasti bije. Na jednej strane sa mi chce veriť tomu, že ak sa raz niekto rozhodne, že sa stane najväčším obchodníkom na svete (mimochodom, knižka najväčší obchodník na svete je dobrá), tak prečo nie? Koľko je takých, ktorí aj z ničoho urobili niečo. A dokonca dosť veľké niečo. Na strane druhej, zas odtiaľ potiaľ – existujú určité limity, cez ktoré vlak nejde. Ak budem sedieť doma a vysielať vesmíru prosby o haciendu veľkú ako futbalový štadión, tak neviem …  možno to už niekto skúsil a povie, ako dopadol 🙂 A ak nemám ten nápad, ako to vôbec dosiahnuť, čo pre to urobiť – ako to ten vesmír urobí?

Akokoľvek je to (a možno je „pravda“ niekde uprostred, ako to tak často býva), vďaka za motiváciu a podporu. Vnímam to ako určitý druh viery, ktorý môže človeku pomôcť, posunúť ho niekam. Zároveň, možno aj pre tých, ktorí rôzne motivačné myšlienky nazývajú kecmi, môže platiť: Ak je žiak pripravený, učiteľ sa nájde.
Len to v ich prípade, možno chce ešte čas 🙂

Lu

Prečítajte si tiež: Toto je dôkaz, že limity existujú len v našej mysli

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.