Najkrajšie sviatky roka sú Vianoce

Najkrajšie sviatky roka sú bez pochýb Vianoce. Sviatky strávené v spoločnosti rodinných príslušníkov. Kedy sa konečne stretnú pokope aj tri generácie a spoločne prežijú spoločný čas.

Udržiavajú sa tradície, ktoré sú tu roky a vytvárajú sa nové práve tam,  kde vznikli počas roka nové rodiny

Vianoce sú aj o klasickom predvianočnom zhone, bez ktorého by som si ja Vianoce nevedela ani predstaviť. Upracem konečne také zákutia, ku ktorým sa pri bežnom upratovaní vôbec nedostanem. Pripravujem sladké dobroty pre mojich maškrtníkov a teším sa ako nimi obdarím aj priateľov.

Spoločne upratujeme detskú izbu a s prísľubom nových „Ježiškovských“ hračiek s ochotou hádžeme pokazené hračky do odpadového vreca

Tento rok sme prvýkrát stavali stromček spoločne a v značnom predstihu. Doteraz nám stromček “nosil” Ježiško v noci na 24.12. Spoločne sme však usúdili, že je najvyšší čas pripojiť k celej tej príprave aj najmladšieho člena rodiny. A poviem vám, stálo to za to! Pri pohľade do rozžiarených detských očí sa roztopí všetka bolesť, všetok smútok, všetok hnev. Deti spoločne s ocinom vešali ozdoby na stromček. Malý vešal zväčša tam kde dočiahol, slečna krútila pri tom nechápavo hlavou a občas urobila nejaké foto.

A ja som sedela a usmievala sa, len tak, od šťastia

Pri týchto chvíľach som si uvedomila, aké šťastie vlastne máme. Máme jeden druhého, druhý tretieho, tretí štvrtého a spoločne sme rodina. Tá, pre ktorú sa oplatí celý ten Vianočný zhon dohnať do úplného konca. Tá, pre ktorú sa oplatí to čaro Vianoc vytvárať. A keď spoločne zasadneme k štedrovečernému stolu to bude ten pravý hrejivý pocit lásky.

Prajem vám všetkým krásne a nezabudnuteľné chvíle v spoločnosti tých najbližších. Prajem vám zdravie a úsmev na tvári nielen počas nadchádzajúcich sviatkov, ale v každý bežný deň. Nech všetko čoho sa dotknete malo svoj zmysel, aj keď to môže byť niekedy úplný nezmysel. Nech ste s tými, ktorých milujete. Nech myslíte na tých, ktorí do vášho života nejako proste patria. Prajem každému aj o kúsok času navyše, aby sa mohol stretávať s priateľmi. Možno len minútku na to, aby prehodil pár slov cez sociálnu sieť, internet, sms. Pretože vedieť, že niekoho na svete máme, kto na nás myslí, je ozaj krásne.

 

Šťastné a veselé priatelia

Viki

 

Prečítajte si tiež: Vianoce očami muža

 

Facebook komentár
Viki Fľaková

Viki Fľaková

Vo všetkých situáciach sa snažím nachádzať to dobré. Občas je to ťažké, ale to je predsa to životné dobrodružstvo.