Nájsť samú seba v tom, čo si obliekam sa rovná jednému víťazstvu v boji o svoju osobnosť

Či chceme, či nie, oblečenie je veľká viditeľná časť nás. Je to TO prvé čo vnímame, keď si začneme všímať človeka – už zdiaľky. Postava, chôdza, oči prichádzajú na rad až potom. Najprv vnímame človeka ako celok.

Oblečenie je naša každodenná súčasť a každý deň ním ukazujeme svetu, kto a akí sme, aký k nemu máme vzťah, ale aj aký vzťah máme k sebe. Ukazujeme našu náladu, naše aktuálne nastavenie, naše videnie sveta.

Keď sa vás niekto opýta, ako chcete, aby vás vnímali ľudia, vedeli by ste? Oblečenie odráža osobnosť, vie ju potlačiť aj vyzdvihnúť. Definovať svoj vlastný štýl nie je jednoduché, najmä preto, že v každej žene sa vďaka hormónom nachádzajú štyri podoby ženy. Každá jedna má vo svojom období chuť na niečo iné, ale zároveň stále to svoje. Jedna je čisto ženská, má chuť sa predvádzať, druhá je ženská, ale s príchuťou tajomstva, tretia má chuť sa skrývať, byť sama, v pohodlí, štvrtá je priamočiara, rozhodná a je z nej cítiť nádych mužskej energie.

Každá táto naša podoba ale má jednu spoločnú vec – našu osobnosť. A tú by malo byť cítiť z každého nášho outfitu. Bez veľkého rozmýšľania a státia pred šatníkovou skriňou sa vedieť obliecť tak, aby sme my boli vždy my a aj sa tak cítili.

Štýl nie je otázkou peňazí. Tak isto ako kreativita nie je podmienená vzdelaním. Zároveň nie je nemenný. V rôznych etapách svojho života máme aj rôzne potreby, štýl a systém života. Prispôsobujeme sa okolnostiam aj svojmu pohľadu na svet. Rastieme, vyvíjame sa. Preto je samozrejmé, že aj náš šatník by sa mal meniť spolu s nami.

Keď sa teraz na seba pozriete v zrkadle, ako by ste sa definovali? Dvoma slovami úplne stačí. Ste spokojná? Je to TO, čo by ste chceli, aby vo vás videli aj cudzí ľudia? Ak nie, je čas na zmenu. A na tú nie je neskoro v žiadnom veku a v žiadnom rozpoložení.

Vladena

P.S.: Ponúkam vám aj príklady outfitov pre rôzne definované osobnosti. Vedeli by ste charakterizovať ženu, ktorá by bola takto oblečená?

FullSizeRender-2

FullSizeRender-4

FullSizeRender-8

 

Vladena

 

 

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.