Vedľajší účinok jari? Chuť na zmenu

Zozelenieva sa. Konečne. Nielenže svieti slnko, je teplo (priam horúco), ale vonku to konečne nevyvyzerá ani šedo, ani bielo, ale zeleno. Síce stále len trošku, ale keď to takto pôjde ďalej, zachvíľu budeme v zelenej džungli. Tak to vyzerá, že zase raz ideme z čižiem rovno do sandálov. Nebudem mať nič proti tomu, len dúfam, že sa k tým čižmám už nebudeme musieť vrátiť. Najbližší polrok aspoň.

Každý rok v marci, keď chodím po uliciach, nedočkavo obzerám stromy a kríky, teším sa z každého nového púčika, z nových, vždy tak prekvapivo zelených lístočkov. Kvety, ktoré vykuknú ešte pred prvou trávou, ma lákajú si k nim ľahnúť a tíško sa pozerať, aké sú krásne a farebné.

Aj ľudia, ale najmä ženy akoby rozkvitli. Po všetkých tých tmavých praktických zimných farbách, kedy sa do nich priam schovávame, na uliciach, ešte bez zelene, je zrazu farebne.
Slnko a teplo. Dve čarovné slová, ktoré spôsobia, že sa nám chce vyjsť von, aj keď netreba, že sa viac usmievame, že veci, ktoré nešli zrazu idú. S teplom a slnkom, akoby prišla sloboda, chuť žiť a ísť do vecí, do ktorých sa nám v studených a pochmúrnych dňoch nechcelo. Chuť sa uvoľniť, oslobodiť. Akoby sme boli ľahší, chce sa nám lietať, a to len vymeníme zimné kabáty za ľahšiu variantu.

Šatník nás tiež núti k zmene. Zimné veci, všetky tie doplnky čo milujeme, keď nás v treskúcej zime zohrievajú s radosťou odložíme a vyťahujeme letné kúsky, na ktoré sme aj zabudli, že ich máme.
Urobiť si na jar reorganizáciu šatníka sa rovná detoxu duše. Je ideálne vytriediť veci, prejsť si ich všetky kúsok po kúsku. Priznať si, ktoré nenosíme, aj ktoré sú nenositeľné. Vedieť sa rozlúčiť s vecami, ku ktorým sa nám síce viaže spomienka, ale – určite je príjemná?

Ďalším krokom je ujasnenie si, čo chýba. Často sa stáva, že máme pocit, že skriňa je plná krásnych vecí, ale akonáhle sa máme obliecť, problém je niečo nakombinovať. Môže byť, že chýbajú základné veci, kúpa ktorých nie je taká zábava, nie sú ničím zvláštne, ale sú presne tým, čo kvetovanú sukňu alebo ružový blejzer dovedie do dokonalosti.
Protikladom k tomu je skriňa plná základných vecí, tričiek, riflí, nohavíc, ktorým chýba šmrnc, niečo, solitér, ktorým sa dá vytvoriť viac než len outfit na sobotňajšiu grilovačku v prírode.

Niekedy je ťažké vybočiť zo zabehnutej rutiny a presvedčiť seba samú vyskúšať niečo iné po čom siahame zakaždým v obchode- ako podľa šablony. Vyskúšať inú farbu, iný odtieň, iný vzor. Vyskúšať iný typ sukne, iný strih nohavíc. Možno budete prekvapené, čo vám z toho vyjde. Kamarátka, (alebo aj dcéra), môžu byť človekom, ktorý vás vidí svojím uhlom pohľadu. Skúste ich zobrať so sebou, možno budete prekvapené, čo vám vyberú ;).

Ak túžite zmeniť svoj život a začať oblečením, prevetranie šatníka môže byť dobrým začiatkom a ešte lepším pomocníkom. A ak bezradne stojíte pred skriňou a neviete kde začať, určite sa zverte do rúk profesionálom, ktorí prídu na to, o čom vlastne vaša duša – čo sa vašich snov o oblečení týka – sníva.

Jar nám dáva krídla, tak treba už len nájsť vo svojom vnútri chuť na očistu. Duše aj tela. Detox šatníka to všetko môže naštartovať. Niekde začať treba 😉

 

Vladena

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.