Čas na kabát

Babie leto zdá sa predsa len dorazilo, hoci vo svojej nie úplne presvedčivej podobe. Zatiaľ.
Ak sa teda chystáte na nákup nového kabátu, ešte je trochu času. Netreba ale váhať, dobrý kabát nikdy nie je zlý. Keď pod neho oblečiete aj len biele tričko, vynosíte ho od októbra až do apríla (a možno aj do mája v chladnejších oblastiach).

V dlhších kabátoch je menej zima, kratšie sú praktickejšie napríklad pri častom chodení autom. Určite viac zohrejú tie, ktorých vrchný materiál obsahuje čo najväčší podiel vlny. Hoci určite netreba mať ilúziu, že pri mínus dvadsiatich stupňoch vám bude teplo:). Tie čisto polyesterové majú zase výhodu, že sú lacnejšie a často, hoci majú aj podšívku, sa dajú aj vyprať.
Pri intenzívnom nosení sa na menej kvalitnom materiáli zvyknú vytvoriť tzv. žmolky, ktoré sa ale celkom pohodlne dajú odstrániť odžmolkovačom.

Čo sa týka strihových variácií, škála je skutočne široká. Stále sa dajú nájsť oversize strihy, rovná klasika aj tie v páse zúžené alebo prepásané opaskom. Veľkým hitom začínajúcej jesenno-zimnej sezóny je červená a nežná fialová, jej bledšie a najmä studenšie odtiene, potom bordová a stále horčicovo žltá. Veľkým tohtoročným trendom sú je klasické káro, veľmi pripomínajúce roky 80-te. No a všadeprítomné výšivky neobišli samozrejme ani kabáty.

Tie z vás, ktoré majú radi kožušinky, si určite prídu na svoje, pretože kožúšky, UMELÉ!, sa objavujú vo všetkých farbách a dĺžkach. Kožušinky je ideálne pred kúpou skúšať, ich prirodzený objem totiž môže po oblečení svojim vzhľadom zaskočiť. Áno, môžete mať pocit, že ste sa zväčšili o pár čísiel, ale zase výhrevná kapacita tohto objemu je nesporná ;).

Čo sa strihov a jednotlivých typov postáv týka, pre štíhle ženy tu nie sú žiadne obmedzenia. Jediné upozornenie snáď- kupujte správne padnúcu veľkosť, aby ste nevyzerali ako vo vreci. Pri oversize strihoch je dobré sa orientovať dĺžkou rukávov, pri strihoch klasických sa dobre zorientujete podľa dobre a presne na miesto padnúcich “pliec”.
Pre ženy viac obdarené prírodou 😉 sú ideálne strihy, ktoré aspoň trochu naznačujú siluetu postavy, teda sú minimálne mierne zúžené v páse. Tento “trik” je ale možné dosiahnuť aj pomocou opasku, na viac-menej každom type dlhšieho kabáta. Takzvaných županových kabátov je momentálne na výber skutočne dostatok, takže ak máte obavu z experimentovania s opaskom, siahnite po tejto variante, ktorá je ideálna najmä pre ženy s postavou typu presýpacích hodín, ale aj tie, s tak trochu postavou chlapčenskou. Tým prvým pekne zvýrazní ich krivky a tým druhým dokáze vyčarovať pás a ženskú siluetu.

Vladena

IMG_5810IMG_5799IMG_5800IMG_5801IMG_5805IMG_5802IMG_5806IMG_5807IMG_5808IMG_5809IMG_5811IMG_5812IMG_5814IMG_5813

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.