Leto, ženy a sukne jednoducho patria k sebe.

Leto, ženy a sukne jednoducho patria k sebe.

Je to tak. Slnko, teplo, vietor vo vlasoch, rozoviata dlhá sukňa alebo šaty a pocit, že môžeme dobiť svet. Táto predstava drží konkrétne mňa pri živote celý február a marec. Predstava, že keď vyjdem von s bosými nohami, keď vybehnem do rannej trávy s rosou, bude mi stále teplo, aj keď bude fúkať a schyľovať sa k búrke.

Nosili ste princeznovské šaty, keď ste boli malé dievčatká? Potom presne viete, o akom pocite hovorím. Byť princezná sa dá byť len v dlhých šatách, či sukni 🙂 Byť kráľovnou znamená, že si môžete vybrať. Sukňa úzka, kruhová, do A, mini, midi, pod kolená, dlhá po členky, či až po zem. Po ktorejkoľvek verzii v horúcom lete siahnete, bude to tá správna voľba.
Čo nám diktujú módne trendy? Sme v období, kedy je naozaj široká škála možností. Návrat k 70-tym rokom ponúka sukne strihu do A. Roky 80-te uznávajú klasiku- úzke strihy (tzv. pencil skirt) a všeobecne sukne dĺžky pod kolená. Typické pre toto obdobie sú sukne plisované a sukne s volánmi, aj tie zavinovacie. Dlhé sukne- tie až po zem- zase pripomínajú roky 60-te a éru hippies.

Menia sa materiály a vzory. Pásiky, klasické štvorčeky (tzv. gingham) sú viditeľné naozaj všade. Kvety sú letná stálica. Zavinovacie sukne so svojím typickým strihom- kratšie vpredu a dlhšie vzadu. Krásnym ženským strihom sú sukne kruhové, ktoré nájdete od úplne jednoduchých hladkých verzií až po tie šifónové.

Naozaj je z čoho vyberať. Urobiť si letnú náladu sukňou už teraz je možnosť ako sa vrhnúť do víru začínajúcej sa letnej sezóny už teraz. Tak prečo si nepriblížiť leto takýmto krásne ženským spôsobom?

Vladena

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.