Jar bude žiarivo farebná

Nepoznám človeka, ktorý by sa v tomto období už netešil na jar. Počasie ako téma rozhovorov je síce veľmi formálna, ale v tomto období už všetci zvyknú hundrať na tú šeď a špinu čo je vonku a rozprávať sa o tom, že jar už by naozaj mohla prísť.

Mám rada prvé dni, keď začne byť teplejšie a tmavé farby zimného oblečenia sa na uliciach začnú meniť na oveľa širšiu farebnú škálu oblečenia jarného. Svieža zelená, ktorá nám tu v zime vždy absentuje a na jar ju tak túžobne očakávame, však tento rok nebude len tá prírodná.
Túto jar prichádzajú sýte žiarivé farby aj vo forme každodenného oblečenia. Červená, ružová, modrá, zelená, žltá v tej najsýtejšej podobe. Farebné kombinácie všetkého druhu, jasne ale vedie červená s ružovou. Takéto žiarivé farby sú najpôsobivejšie na jednoduchších kúskoch čistých tvarov, najviac vyniknú v kombinácii práve dvoch farieb (jedna farba top, jedna sukňa alebo nohavice).

Tí, čo dávajú prednosť pastelovým farbám si prídu na svoje v odtieňoch ružovej, staroružovej, nebíčkovo modrej a smotanovej.

Ďalším trendom je už tradične záplava kvetinových vzorov. Byť zahalená v kvetoch od hlavy po päty je nesmierne ženská vec a kedy inokedy si ju vyskúšať, ak nie v prvých teplých mesiacoch.

80-te roky sa nám vrátili v plnej sile, strihy také typické pre túto dekádu – kruhové sukne, sukne asymetrické (vpredu kratšie, vzadu dlhšie), sukne s volánom, saká a blejzre pánskeho strihu, výraznejšie ramená, tzv. nazberané rukávy.

Volány, volány, volány. Tie sa objavili už predchádzajúcu jar a nečudo, že slávia taký úspech. Použité už aj len v jemných detailoch pôsobia veľmi žensky a ozvláštnia každý outfit. Dodajú nežnosť aj úplne najobyčajnejšej kombinácii tenisky – biele tričko (s volánovými rukávmi, s volánmi všitými okolo pliec alebo lemujúcimi bočné strany trička).

Bodky a prúžky sú už letné stálice, ale v malých obmenách každý rok. Výrazné aj farebné pruhy a prúžky v decentných aj uletených kombináciách nás čakajú aj túto sezónu.

Minimalizmus si získava čoraz väčšiu obľubu, jarná a letná verzia bude tentokrát nie tak strihovo tvrdá a striktná. Naopak, jemné aj ľahko priesvitné materiály a pohodlné voľné, na pohľad objemnejšie strihy sľubujú príjemné nosenie.

Doplnky popúšťajú uzdu fantázii. Šatky uviazané okolo zápästia aj členkov, korzetové opasky, zamatové šatky aj čelenky dávajú možnosť poznať nepoznané.

Tak čo, tešíte sa na jar aj vy?

Vladena

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.