Tohtoročná zima je v znamení károvaných kabátov a bomberov

Zima je tu a je evidentné, že toto počasie už nie je len na svetre, kožené bundy a peleríny.
Treba sa zahriať, takže na scénu vstupujú kabáty a bundy. Pelerína je síce použiteľná stále, ale už len ako ďalšia vrstva na kabát.

Kabáty sú nesmrteľné a čo sa týka tvaru a formy, vždy budú vyzerať lepšie, než akákoľvek bunda. V ich prospech zas hovorí to, že sú rozhodne tým oblečením, ktoré viac zahreje.

Túto sezónu tu máme veľký trend takzvaných bomberov. Sú to bundy na bokoch a na rukávoch stiahnuté elastickým lemom alebo len gumou zašitou v látke. Ich názov jasne napovedá ich pôvod, nosili ich letci v bombardovacích lietadlách.
V obchodoch ich nájdete v naozaj širokej škále prevedení. Od ľahučkých saténových verzií, vyšívaných, s nášivkami aj potlačou až po úplne klasickú jednofarebnú vyteplenú verziu. Pekným kontrastom k samotnému názvu sú lesklé saténové verzie s nežnými výšivkami v tvare vtákov či kvetov. Vyzerať budú dobre aj kontrastne k A-čkovej sukni, klasickú nezdobenú verziu kombinujte s metalickou plisovanou sukňou, tú ženskú, vyšívanú oblečte kľudne k rifliam. Nebojte sa vrstviť, jednoduchý pulóver vám spod bundy môže vytŕčať.
Predĺžená verzia bomberov je, čo sa týka praktickosti v zime ešte lepšia voľba- keď máte na sebe bundu, ktorá má dĺžku tesne nad kolená, určite je v nej teplejšie. Farby na výber v tejto verzii sú čisto praktické a neutrálne. Čierna, tmavomodrá a khaki. Výhodou je naozaj široká použiteľnosť.
Jedna poznámka: kapucne na bomberoch nehľadajte. Je to jeden z ich typických znakov- ako aj jednoduchý lem okolo krku a zapínanie na zips.

Kabáty, ktoré túto sezónu vedú, sú určite tie s károm. Farebne už tradične v zime vedie šedo-biela a čierno-šedá kombinácia. Čo sa týka strihov, práve kárované kabáty sú prevažne v oversized alebo pánskych strihoch.
S návratom trendov 70-tych rokov sa ale vrátila aj ženská silueta, kabáty prepásané opaskom, často bez gombíkov, čisto len na zaviazanie. Mäkké a jemné materiály si priam žiadajú, aby sme sa do nich zachumlali 🙂
Veľkým trendom tohtoročnej zimy sú tiež kabáty v army štýle. Veľké kovové gombíky, výložky na pleciach, khaki farba a nezameniteľný strih vojenskej uniformy z rôznych období. Krásne vyzerajú v zamatovom prevedení.
Ak chcete, aby vám v kabáte bolo aj teplo, hľadajte kabáty, ktoré sú ušité z látky s čo najväčším podielom vlny. Síce ich doma nevyperiete, ale rozhodne vám dlhšie vydržia v dobrom stave.

Ak by ste sa ma spýtali, čo je lepšie mať doma- bomber alebo kabát, voľba je jasná. Obidvoje. Rozhodne 🙂

 

Prečítajte si tiež: “Ako nájsť svoj štýl”

 

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.