Parka – bunda do snehovej fujavice

Zimu tu máme v plnej paráde aj sile. V kabátoch sa síce dá robiť paráda, ale priznajme si to otvorene, reálne nás veľmi nezahrejú. Riešením síce môže byť stále aktuálne vrstvenie oblečenia. Čo je v zime samozrejme normálne, ale výhodou je, že vrstvy, ktoré máte na sebe, môžete, ba priam je žiadúce, priznať. Obliecť si môžete košeľu pod top s odhalenými ramenami, aj rolák pod šaty so špagetovými ramienkami. Viem, znie to možno trochu odvážne, ale je to tak.

Pre tých, ktorý musia vonku tráviť viac času, nielen úsek z auta do budovy a späť, je praktickým riešením vo vetre a snehu bunda nazvaná parka. Je to dlhšia bunda v páse stiahnutá šnúrkou, s veľkou kapucňou zväčša olemovanou umelou kožušinou. Typickou farbou pre ňu je khaki farba a jej odtiene, ale nájdete ju už aj v typicky zimných farbách- hnedej, čiernej, tmavomodrej.
Nejedná sa len o typicky zimnú bundu, v lete ju nájdete aj v jednoduchej verzii bez podšitia a samozrejme bez kožušinky.

Veľkým plusom pariek je ich kapucňa. Dá sa bez problémov použiť ako náhrada teplej čiapky, svojou veľkosťou dokáže ochrániť aj proti vetru a snehu, dá sa stiahnuť až do čela a zapnúť alebo zaviazať pod bradou.

Ďalšou jej nespornou výhodou je jej široká použiteľnosť. Obliecť sa dá do práce, na voľný čas, na prechádzku do lesa aj večer do mesta. Správne zvolenými doplnkami bude hneď jasné, či sa v nej chystáte do prírody alebo do mesta. Dobre bude vyzerať kombinácia slim nohavíc a vysokých šnurovacích topánok v army štýle, ale tiež kombinácia s členkovými topánkami na širších podpätkoch a lesklejších nohavíc v skrátenej dĺžke.

Čo sa týka tašky či kabelky, je vhodné zvoliť menšiu verziu, napríklad tzv. crossbody bag. Bude v jemnom kontraste s mohutnejšou zimnou parkou a celok nebude pôsobiť ťažkopádne.
Nakoniec jej najväčšia výhoda: je vhodná skutočne pre všetky vekové kategórie bez obmedzení.
Je pravda, že keď sa popozeráte po uliciach, uvidíte ich veľa v rôznych variáciách, originálnu verziu z nej ale dokážete urobiť vy svojou osobnosťou a doplnkami.

 

Prečítajte si tiež: Anatómia výpredaja – nakupovanie s intuíciou.

 

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.