Hurá na oranžovú, žltú a zlatú!

S príchodom slnečných lúčov, ktoré sú teplejšie a teplejšie, vídam po ulici aj viac usmiatych ľudí. A nielen usmiatych, ale i odetých do pestrejších farieb. Lebo jar, ktorá prichádza, je úžasné obdobie, kedy sa všetko zahaľuje do nového šatu. Je prirodzené, že po zime odkladáme ťažšie a tmavšie oblečenie a nahrádzame ho ľahšími a farebnejšími kúskami.

Nedávno som dala otázku svojim kolegyniam, na čo sa prvé sa tešia na jar? Tušila som typicky ženské odpovede :). Jednoznačne prevládla túžba obohatiť si šatník o nové topánky, šaty, blúzky a podobne. Horúce trendy, ktoré k nám prichádzajú na jarnú a letnú sezónu 2016 z prehliadkových mól v New Yorku, hrajú teplými farbami, oživia šatník po zime a vnesú radosť do obyčajných dní.
Oranžová, žltá, či zlatá? Čo nám hovoria tieto farby?

ORANŽOVÁ
Je to vlastne červená a žltá. Je to hravá farba. Stimuluje nadšenie, tvorivosť. Podľa výskumu je spojená s dobrými hodnotami. Preto je začlenená do loga predajcov a často využívaná v reklame na dosiahnutie vyšších ziskov.
ŽLTÁ
Predstavuje optimizmus, precíznosť. Navodzuje inšpiráciu. Dodáva energiu. Reprezentuje slnko, veselosť. Podľa výskumu ju obľubuje menej ľudí. Avšak ľudia, ktorí ju majú radi, majú pre ňu veľké zanietenie.
ZLATÁ
Farba úspechu, triumfu, sebavedomia, dokonalosti a elegancie. Je spojená s múdrosťou, porozumením a osvietením.

Tri farby, ktoré v sezóne jar/leto stoja za povšimnutie.

Že vám oranžová nepristane? Necítite sa v nej úplne ,,doma“? Možno stačí len vybrať správny odtieň. Alebo skúsiť žltú. Tá krásne prežiari celý outfit. Rozhodne to nie sú len farby oblečenia, ale aj módnych doplnkov. A zlatá? Tá je na výber vo viacerých odtieňoch. Je zaujímavá na doplnkoch, kabelke či na očných tieňoch. Výber je na každej z nás.
A ešte niečo z módnych trendov. Možno si nájdete zo svetových mól niečo pre seba. Jemná čipka, ktorá sa drží už pár rokov, nechá vyniknúť ženskej kráse. Saká, vesty, nohavicové kostýmy, elementy z pánskeho šatníka, ktoré vedia krásne vyniknúť na ženách. Romantické strihy šiat, v pastelových odtieňoch, s kvetinovými vzormi pre jemné duše. A niečo pre extravagantné tipy. Priesvitné materiály, ktoré trochu zahaľujú, trochu odhaľujú a pôsobia tajomne. Prichádza aj veľká konkurencia kabeliek, a to ruksaky.

No ja ostávam verná svojim kabelkám :).

Je jedno, čím si urobíte radosť, podstatné je, aby ste mali slnko v duši.

,,Móda je nákaza niečím novým.“  (Audrey Hepburn)

 

Vaša Iwka

 

zdroje:

http://theleshionlist.com/ll-picks/horuce-trendy-z-new-york-fashion-week/

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.