Existujú šaty. A potom sú tu ešte ŠATY.

Sú šaty a potom ŠATY. Také tie, pri ktorých, keď ich zbadáte, viete, že sú to šaty vášho života, vec, kúsok srdca, presne to, čo z vás urobí femme fatale. Tie, ktoré vyzerajú, akoby ich ušili priamo pre vás, akoby niekto vedel, po čom túžite a v čom budete vyzerať skvostne a neodolateľne zároveň.

Sú šaty a ŠATY. Sú také, ktoré si obliekame, lebo sú pohodlné, lebo sú ľahučké, lebo sú dosť dlhé, lebo sú krátke tak akurát, lebo niečo zakryjú… To sú tie bežné. ŠATY sú také, ktoré z vás urobia viac VÁS, viac než ste, vyzdvihnú na vás všetko čo treba, bez toho, aby ste sa nad tým museli zamýšľať. Druhá verzia ŠIAT je tá, ktorá z vás urobí niekoho iného. Šaty, ktoré z vás urobia vaše druhé ja, vašu skrytú identitu. Princezná, kráľovná, krehká víla alebo aj už spomínaná femme fatale. Čo vám napadne? Kým by ste chceli byť?

FullSizeRender-11

Pre mňa ideálne šatové obdobie je práve teraz. Dajú sa vytiahnuť aj sofistikovanejšie kúsky oblečenia, než len ten minimalizmus, v ktorom v lete je čo najmenej teplo (a to pozor! – leto milujem). Výber topánkových možností tiež vzrástol. Stále sa dajú obuť topánky s voľnou pätou, ale už nie je čudné vytiahnuť aj nadčlenkové typy topánok.

FullSizeRender-10

Mojím favoritom je stále zamat. Zamatové šaty sú pre mňa symbolom tajomnosti a noblesy. Jedny mi visia v šatníku a svoju premiéru už mali. V bežný pracovný deň v kombinácii s bielymi teniskami. Tmavé, s jedným odhaleným ramenom, dĺžka úplne klasická – do polovice lýtok. Keď ma v nich videla moja dcéra, povedala, že vyzerám ako čarodejnica. Neviem, či to myslela ako kompliment (skôr nie ako áno), ale ja som to tak zobrala 🙂

FullSizeRender-9

Ak vám v šatníku tie vaše ŠATY ešte nevisia, je načase začať hľadať a vyberať. Aby ste si v nich užili už tohtoročnú jeseň a babie leto. Ak ich už máte, noste ich a užite si ich naplno. Budúci rok už to môžu byť jedny úplne iné.

Vladena

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.