Viete sa zladiť s partnerom aj v oblečení?

Súhra dvoch ľudí, ktorý spolu žijú sa dá vypozorovať nielen v tom, ako sa k sebe správajú a ako spolu komunikujú, ale aj v tom, či sa dokážu zladiť navonok.

Verte mi, tú súhru vidno na prvý pohľad. A nesúhru vidno ešte viac.

Samozrejme, ide o príležitosti, kde sa vyberiete spolu. Keď cielene viete, že budete v spoločnosti, alebo len na prechádzke, na stretnutí s priateľmi, tráviť čas spolu.
Často sa zdá, že zladiť dvoch ľudí s rozdielnou prácou a možno aj koníčkami je takmer nemožné. Dôležitá je pri tom chuť a ochota oboch spolupracovať a mať dobrý základ šatníka. Áno viem, téma základný šatník sa opakuje v mojich článkoch často. Dôvod je ten, že človek s vytvoreným základným šatníkom si so svojim oblečením hravo poradí pri akejkoľvek bežnej príležitosti.

Muži všeobecne dávajú prednosť pohodliu a účelnosti pred výzorom (samozrejme, nie je to pravidlo). Tento ich zvyk sa s vekom ešte prehlbuje. Aký máte vy dosah na svojho muža?
U nás doma je to takto: môj muž si nerád zahlcuje kapacitu svojej mysle zbytočnosťami, takže je ideálne, keď po ňom chcem, aby si niečo obliekol, aby som mu to dopredu nachystala. Vtedy vládne obojstranná spokojnosť. Nákup oblečenia riešime tak dvakrát ročne a je to väčšinou tak dvojhodinová záležitosť, bez akéhokoľvek zaváhania. Veci sú pre neho buď jasné áno, alebo ešte jasnejšie nie. Čo sa dá, riešime nákupom v e-shopoch. A teda nestrácame čas chodením po obchodoch a hľadaním :). Áno, dá si poradiť, nie je “konzerva” a to čo má, vie aj nosiť.

Poznám aj muža, ktorý kupuje oblečenie svojej žienke a vždy sa trafí. Do veľkosti aj do jej vkusu. Niežeby jej nakupoval všetko, ale vie ju potešiť občas nejakým pekným kúskom.

Viem, že v partnerstve je na riešenie oveľa viac vecí, než len oblečenie. Každý deň je milión maličkostí, ktorými sa treba zaoberať, aby život išiel tak ako má, aby bola pohoda a bolo z čoho žiť.
Ale prekračovať svoje hranice sa dá na akomkoľvek poli, tak najbližšie, keď pôjdete spolu so svojím partnerom niekam von, skúste sa pozrieť, ako to medzi sebou máte. Či sa viete dohodnúť aj na tomto “poli”. Či ladíte, či ste skôr kontrast, či ste každý niekde inde. A možno to skúste zmeniť…

Vladena

e3894f1f7d92bb550cb0309d88c08cc8

099dfdbbe7b3d72aa50da15fe6c5220d

(Foto: Pinterest)

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

šéfredaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.