Stretnutie s najštýlovejšími prvými dámami sveta

 

Byť prvou dámou donedávna znamenalo iba byť zodpovednou za pohodlie a úspech svojho manžela. Dnes je to inak, dobre vyzerať je pre prvú dámu rovnako dôležitá záležitosť. Podľa magazínu Richestlifestyle vám prinášame zoznam najkrajších prvých dám sveta:

 

Rania, kráľovná Jordánu

kralovna-rania

Typická kráľovná je prekrásna elegantná žena a kráľovná Rania nie je výnimkou. Svadbou s kráľom Jordánu, Abdullahom II, sa dvakrát dostala v rebríčku časopisu Forbes medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta. Okrem dosahu, ktorý na ľudí má, je kráľovná Rania rovnako inteligentná ako krásna. Bezpochyby je to jej inteligencia, ktorou vplýva na svet. Hoci jej pohľad na svet je moderný, ona sama má korene v tradičnom spôsobe života a obetavo sa stará o ľudí. Odkedy sa stala jordánskou kráľovnou, zvolila si jednoduchý moderný štýl obliekania. Aj jej účes je aktuálny, a pritom stále vhodný pre kráľovnú.

 

Asma al-Assad, prvá dáma Sýrie

asma-al-asad

Na prvú dámu Sýrie je naozaj pekný pohľad. Nepotrebuje kilá make-upu, Asma al-Assad je krásna prirodzene.  Jej britsko-sýrsky štýl tvoria najmä platformové topánky od Louboutina a zvlnené vlasy. Hoci je jemná, vo chvíľach, keď je to potrebné, dokáže byť pevná, a to je kvalita, ktorá je u dámy, ako je ona, veľmi cenná. Jemná stránka jej osobnosti je dôvodom jej sebaistoty a ona má ten druh krásy, ktorý nie každá žena dokáže ponúknuť. Práve jej sebaistota je tým, čo jej zabezpečuje veľkú rozhodujúcu právomoc v krajine.

 

Marocká princezná Lalla Salma

lalla-salma-marocka

Princeznine charakteristické ryšavé vlasy prispievajú k jej nádhernému vzhľadu. Lalla Salma je inteligentná žena s excelentým vzdelaním, má titul inžinierky. Do histórie sa zapísala kráľovským titulom, ktorý jej bol udelený pri príležitosti sobáša s Mohammadom VI. Prvej žene marockého panovníka tento titul nikdy verejne udelený nebol. Lalla Salma fandí modernému západnému štýlu obliekania a so svojimi farebnými plášťami je vždy na špici módy. Známa je práve svojím špecifickým štýlom oblečenia, ktoré nosí na stretnutia s ostatnými prvými dámami sveta.

 

Mehriban Aliyeva, prvá dáma Azerbajdžanu

mehriban-aliyeva

Aj v päťdesiatke Mehriban Aliyeva vyzerá rovnako úžasne, ako vždy. Má tri deti a dve vnúčatá. Keď sa pozrieme na jej zmysel pre módu, nájdeme ju niekde tam, kde sú Michelle Obama a Jacqueline Kennedy. Je obdivovaná nielen pre svoju krásu, ale aj pre svoje úspechy a zmysel pre humor. Po sobáši s prezidentom Aliyevom ukončila Sechenov Moscow Medical Academy. Hodnotená ako jedna z najmodernejších prvých dám, Mehriban je vyslankyňou dobrej vôle UNESCO a diplomovanou lekárkou. K jej klasickému štýlu patria kabelky Chanel, k nim prispôsobené oblečenie a vysoké podpätky.

 

Yetsun Pema, kráľovná Bhutánu

yetsun-pema-bhutan

Ako neurodzená občianka dostala dcéra pilota Yetsun Pema kráľovský titul svadbou s kráľom Bhutánu. Je známa svojou preferenciou oblečenia v klasickom bhutánskom štýle. Ako dáma z lepších kruhov sa venuje basketbalu a umeniu, najmä maľovaniu. Jej láska k basketbalu ju priviedla k postu kapitánky vo vysokoškolskom basketbalovom tíme. Od ukončenia školy jej vášeň pre basketbal nikdy nezakolísala. Plynule rozpráva tromi jazykmi: anglicky, hindi a dzongkha, čo je bhutánsky národný jazyk.

 

Michelle Obama, prvá dáma USA

michelle-obama

Manželka amerického prezidenta Baracka Obamu je takisto medzi najkrajšími svetovými prvými dámami. Čo sa týka krásy, podľa obyvateľov je hneď na druhom mieste za Jacqueline Kennedy. Je známa módou šiat bez rukávov, v ktorých vyniknú jej jemné ramená s pekným odtieňom pokožky. Ako niekto, kto sa často objavuje na verejnosti, urobila Michelle Obamová svojím oblečením vyrobeným v USA väčší rozruch, ako ostatné americké prvé dámy, pretože si oblieka veci, ktoré môžu nosiť aj bežné Američanky. Toto je jeden z dôvodov, prečo ju majú ľudia radšej než ktorúkoľvek prvú dámu v minulosti.

 

Sylvia Bongo Ondimba, prvá dáma Gabonu

sylvia-bongo-ondimba

Prvá dáma Gabonu  Sylvia Bongo Ondimba je považovaná za najkrajšiu prvú dámu v celej Afrike. Pred ňou držala tento titul Chantal Biya. Okrem toho, že je známa pre svoju krásu, Odimba je členkou haute couture klubu a veľkou fanúšičkou dizajnéra Valentina. Známa je aj svojou láskou k Chanel. Často býva videná v dámskych šatách šitých na mieru. Ako advokátka detí a žien sa otvorene hlási k svojim záľubám.

 

Angelica Rivera , prvá dáma Mexika

angelica-rivera-mexico

Súčasná prvá dáma Mexika Angelica Rivera bola predtým hviezdou španielskeho kanálu Telenovela. Kým dostala rezidenciu v mexickom Bielom Dome, pripravovala sa na vystupovanie na verejnosti ako manželka Enrique Pena Nieto, ktorý bol dva roky po ich svadbe zvolený za mexického prezidenta. Teraz, keď sa z nej stala politická figúra, vymenila svoje kučeravé vlasy za sofistikovanejší účes. Jej šatník je elegantný, má rada plášte a striedme oblečenie. Dokonca aj jej svadobné šaty boli skromné, s vlečkou a vysokým golierom.

 

zdroj: https://www.naij.com/302095-world-most-beautiful-first-ladies.html

 

 

 

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.