68-ročná modelka Maye Musk len začína

Po viac ako 5 desaťročiach v biznise a kolaboráciách s takými menami, ako Beyoncé, je Maye pripravená urobiť ďalší krok vo svojej kariére.

Na naše interview prišla bez makeupu v čiernych obtiahnutých rifliach, čiernom tričku, koženej bunde a šatke. Jediným znakom jej veku boli jej snehobiele vlasy. Maye práve začína novú fázu vo svojej kariére: ako 68-ročnú ju začala reprezentovať agentúra IMG Models, jedna z najprestížnejších agentúr na svete.

“Zrazu je tu dopyt po modelkách po šesťdesiatke,” povedala – nie že by ju nedostatok záujmu zastavil predtým. S prenikavými očami, klenutým obočím a jemným náznakom vrások okolo očí je pred kamerou chameleónom. Jej portfólio je plné milých, na rodinu orientovaných katalógových záberov, ale aj dramatických fotografií alá Tilda Swinton.

S modelingom začala ako 15 – ročná v Praetorii v Južnej Afrike. “Bola som poctivý študent,” povedala na margo svojich začiatkov. Mama jej kamarátky ju poprosila, či by nepózovala počas školy, ale “pretože som bola tak poctivý študent, odmietla som fotiť počas vyučovania.” Stala sa odborníčkou na plánovanie modelingových termínov počas víkendov a sviatkov, čo sa jej neskôr zišlo, pretože okrem modelingu sa živila aj ako dietologička. “Vždy som hovorila, že modeling bol čerešničkou na torte.” Jej regulárna práca zaplatila nájom a modeling jej raz za čas umožnil ísť s rodinou na dovolenku.

Niekedy sa jej dve kariéry preplietli. Agentúry do jej dietologickej ambulancie občas poslali modelky: “Občas prišla mladá modelka a povedala, že musí zhodiť 10 kilo, pretože chce robiť couture prehliadky,’” povedala Musk a doplnila, že bola vždy smutná, keď mladé ženy podľahli tlaku módneho biznisu.

MP0_4866-copy-1542x1962

Sama Maye tento tlak nikdy nepocítila, práve naopak. Jej kariéra je podložená jej vekom a normálnou veľkosťou. “Na začiatku to bolo o kráse. Musela ste byť pekná, aby ste mohla byť modelka. Teraz musíte byť zaujímavá.” Toto sa vzťahuje aj na Maye: okrem viacerých kariér hovorí Afrikaansky, Holandsky, Nemecky a Francúzky. Je tiež veľmi aktívna na Instagrame, kde má viac ako 15 000 nasledovateľov.

V posledných rokoch sa jej práca stala pestrejšou, väčší dôraz je ladený na módu. Pred ôsmymi rokmi, na svoju šesťdesiatku, si prestala farbiť vlasy. Sú úplne biele. Aj tento ťah môže byť jedným z dôvodov znovuoživenia jej modelingovej kariéry. “Musíte sa meniť – vždy zlepšovať,”povedala.

Odkedy spravila tento krok, bola modelkou na Fashion Weeku v New Yorku, podpísala zmluvu s IMG a zahrala si v klipe Beyonce. Maye Musk je ďalšou štýlovou ženou, ktorá dokazuje, že vek je len číslo.

photo: Matthew Priestley

zdroj: http://www.wmagazine.com/people/2016/05/maye-musk-model-elon-beyonce/

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.