Nerozhodná a večný snílek? Mám na to niečo, čo vie uzemniť

Mám dve vlastnosti, ktoré mi trochu sťažujú život.
Jedna z nich je nerozhodnosť. Príliš často váham. Určite je to dané mojím astrologickým znamením, v ktorom som sa narodila. Našťastie, väčšinou sa prejavuje v tých nedôležitejších častiach života.

Akoby moje ja vedelo, kedy si to môže dovoliť. Vo veciach, ktoré sú skutočne dôležité, v krízových situáciach, môj motor po krátkom štrajkovaní našťastie vie zopnúť a ísť naplno. Ťažko sa mi rozhoduje, najmä keď mám dať prednosť niečomu pred niečím iným. A to teraz nehovorím o farbe topánok. Mávam dilemu, keď mám dať prednosť aktivitám, ktoré ma bavia, pred aktivitami s rodinou, s deťmi. Nikdy neviem, kde je tá hranica, kedy mám a môžem odísť z domu bez uvarenia večere, bez toho, aby bolo upratané, aby bola plná chladnička. Priznávam, nie som gazdinka, ktorá má doma tip-top poriadok. Moja umelecká duša k tomu nemá blízko, moja duša vetešníka má rada veci a vecičky, ktoré zútulňujú domov. Nákupy potravín ma bavia z času na čas, vláčiť ťažké tašky každý deň, to nemusím. Ale všetci chcú jesť :).
Tak bojujem s tým, čoho sa vzdať, čomu a komu dať prednosť, kde je hranica starostlivosti a venovania času len rodine.

Druhou vlastnosťou, ktorá mi vie zamotať každodennú činnosť, je moje snílkovstvo. Odkedy sa pamätám, chodím s hlavou v oblakoch. Robím jednu vec, popritom rozmýšľam intenzívne nad vecou druhou a aspoň trochu nad vecou treťou. A motám sa.

Samozrejme mi všetko trvá trikrát dlhšie, než ako keby som svoj fokus zamerala len jedným smerom. Horí sa tomu tiež rozptýlená pozornosť.
Isteže, hlava v oblakoch má aj svoje nesporné výhody – vidím veci inak – z iného uhla, často objavujem veci nové, všímam si a vidím to, čo iní nie. Ale niekedy je to naozaj zaťažujúce, keď varím a idem do chladničky trikrát pre tú istú vec, alebo trikrát zabudnem, po čo som do nej vlastne išla.

Ani v jednom prípade nepomáha zlosť na seba, nepomáha smútok z toho, že mi niečo nejde, nepomáha uzatvorenie sa pred svetom.
Jediná vec, ktorá ma vie sprítomniť, dať mi plné sústredenie na danú situáciu, dať mi vedomie sa rozhodnúť veľmi jasne a jednoducho, je pokora.

Stav, kedy si uvedomím súčasne dôležitosť svoju paralelne s dôležitosťou všetkých blízkych okolo. A viem, že dôležití sme všetci. Stav, kedy prítomnosť zvíťazí nad všetkými ostatnými javmi, obalí ma svojou neviditeľnou aurou a ja viem, čo je najdôležitejšie, viem, kde som, kto som, prečo som a čo práve treba urobiť. Pokora je výhra, ktorá nemá víťaza. Má ale jedinečnú moc urobiť nás lepšími.

 

Vladena

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.