Nezabudnuteľná Lady Diana – princezná ľudských sŕdc

Nezabudnuteľná Lady Diana – princezná ľudských sŕdc.
Matka Tereza a princezná Diana, dve najslávnejšie ženy sveta, umreli v priebehu jedného týždňa.
Ženy, ktoré venovali lásku chudobným a chorým ľuďom.
Diana bola manželkou následníka britského trónu princa Charlesa a matkou ich dvoch synov. Mala titul ,,Jej kráľovská výsosť Princezná Waleská“, ale médiá ju prezývali „princezná Diana“. Vo svojej dobe patrila medzi najznámejšie a najpopulárnejšie svetové osobnosti a zároveň aj najsledovanejšie.

Diana Frances Spencerová sa narodila 1. júla 1961 v Sandringhame (grófstvo Norfolk), aristokratickej rodine. Svoje detstvo prežila na vidieku spolu so svojimi súrodencami. Deti boli vedené v duchu starých zásad. Rodičia sa vo výchove správali rezervovane, no už v útlom veku im vštepovali dobré spôsoby a čestnosť. Učili ich, aby neposudzovali ľudí podľa postavenia, ale na základe toho, akí sú.
Keď mala Diana osem rokov, jej rodičia sa rozviedli. Ako dieťa to vtedy veľmi ťažko prežívala. Deti ostali žiť s otcom a matku pravidelne navštevovali. Malá Diana nechápala ich rozvod, stala sa introvertnou, červenala sa, mala zvyk hľadieť do zeme a stala sa z nej veľká samotárka. Donekonečna opakovala, že sa vydá len zo skutočnej lásky, pretože nikdy nechce, aby jej deti zažili niečo podobné. Zbožňovala svoju babičku, s ktorou navštevovala chorých a postihnutých ľudí v okolí.
Ako deväťročná odišla do internátnej školy West Hea, tak, ako jej staršie sestry. V čase dospievania hrala na klavír a krátko študovala aj balet, ale kvôli výške nemohla začať profesionálnu dráhu.
Diana pokračovala v štúdiu na strednej škole. Skúšky na základnom stupni však nezvládla a keď sa vrátila zopakovať ich, opäť prepadla. Skončila bez kvalifikácie, no s predstavou, že chce pracovať s deťmi. Nasledoval ešte krátky pobyt vo švajčiarskej súkromnej škole. Aj odtiaľ odišla. Neskôr pracovala ako učiteľka v škôlke.
V tom čase sa Diana prostredníctvom svojej sestry Sarah zoznámila s princom Charlesom. Bolo to v roku 1977 na poľovačke, uprostred pooraného poľa, kde ich vzájomne predstavili. O rok neskôr pozval Charles obe sestry na oslavu svojich tridsiatych narodenín.
O ďalšie dva roky ich vzťah nabral na intenzite a títo dvaja ľudia, s odlišnými záujmami, si našli k sebe spoločnú cestu. V očiach Diany bol Charles smutný osamelý muž a rozhodla sa, že s ním chce stráviť celý svoj život.
Veľkolepý sobáš sa konal 29. júla 1981 v londýnskej katedrále svätého Pavla a sledovalo ho 600 tisíc nadšencov v londýnskych uliciach a 750 miliónov divákov na celom svete. Svadba bola pompézna, nevesta nádherná. Jej vlečka na šatách mala dĺžku 8 metrov. Aj napriek aristokratickej výchove sa ale Diana cítila v paláci stratená. Mladé dievča nepoznalo všetky základy etikety a muselo sa učiť protokolu.

Počas manželstva sa im narodili dve deti. Princ William sa narodil 21. júna 1982 a princ Harry o dva roky 15. septembra 1984. Manželstvo Charlesa a Diany nebolo šťastné. Prejavili sa rozdielne povahy a záujmy.
Krátko po svadbe začal Charles navštevovať svoju starú lásku Camillu, zatiaľ čo zraniteľná Diana bojovala s bulímiou a poruchou stravy. Dokonca sa pokúsila o samovraždu. Bola však oddanou matkou a všetku svoju lásku venovala deťom.

28. augusta 1996 sa rozviedli a Diana zostala aj naďalej členkou kráľovskej rodiny, ako matka budúceho následníka trónu.
Hovorí sa, že na jej očiach bolo niečo zvláštne. Vedeli sa zmeniť z veľmi plachých a zraniteľných, na oči plné sily.
Žena, ktorá nebola milovaná manželom tak, ako by si zaslúžila, dokázala lásku rozdávať a svoj život venovala pomoci iným.
Po svojom rozvode sa sústredila na charitatívnu prácu pre Červený kríž a najmä na boj proti AIDS a pozemným mínam.
V roku 1997, 31. augusta spolu so svojím vtedajším priateľom Dodim al-Fayedom zahynula v Paríži pri automobilovej nehode, ktorej príčiny sa neskôr stali predmetom špekulácií a konšpiračných teórií. Mala 36 rokov.

Princezná z Walesu, Diana, bola úžasná žena s veľkým srdcom. Ovplyvnila ľudí nielen kvôli svojej práci, ale aj štýlu obliekania. Počas života to bola charizmatická štýlová a elegantná žena, ktorá si užívala moderné obliekanie a nosila najnovšiu britskú módu.

Princezná Diana a Matka Tereza
Predstavovali zvláštnu dvojicu. Mladá a krásna princezná a staručká rehoľníčka s tvárou zbrázdenou vráskami zahalená v tradičnom sárí. Jedna v druhej objavili rovnaké zaujatie pre ostatných, najmä tých, ktorí potrebujú pomoc. Diana často podporovala prácu Matky Terezy pre chudobných.

 

Vaša Iwka

 

Zdroj:/http://domov.sme.sk/c/3463165/princezna-diana-chronologia.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Princezna_Diana

 

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.