PONDELKOVÉ PRAVDY: Tešíme sa na jar!

Asi len málokedy panuje medzi nami ženami v redakcii Žien so štýlom taká vzácna zhoda bez jedinej výnimky. Proste a jednoducho sme sa zhodli, že tohtoročnej zimy už máme skutočne dosť a nevieme sa dočkať jari a jej benefitov.

Je občas až neuveriteľné, ako vie slnko a teplo nás ženy prebrať k životu. V zime sme ako zakuklené húsenice zabalené do viditeľných aj neviditeľných obalov, cez ktoré len vykukujeme na svet a tešíme sa, až naše telá zase pohladí slnko a teplo, bez potreby akejkoľvek kukly, páperovej bundy, umelého kožúška.

Pre mňa začína byť teplo, keď je vonku viac než 5 stupňov a naopak, zima mi je stále keď je menej než tých spomenutých 5. Tento víkend, keď slnko už naozaj citeľne hrialo som už vytiahla bežecké tenisky a dala si prvé asi 4 kilometre. Uf. Ten prvý beh po zime je zaberák, ale keď si na ten pohyb telo znova navykne, je už potom ťažké nevybehnúťznova a znova. Baví ma poodkladať všetky zimné veci do skrine a vybrať tie jarné. Baví ma vždy znova sledovať tú zelenú všade okolo, keď konečne začne rásť. Baví ma, že sa ľuďom chce znova usmievať, baví ma že majú chuť len tak sa prechádzať po uliciach bez toho, aby sa niekam ponáhľali. A baví a teší ma aj každá jedna obyčajná vec, ktorú tu spomínajú všetky ženy- redaktorky Žien so štýlom. Je toho toľko…

KATKA:

Začala som pravidelne čakávať na jar. Neviem, kedy sa to stalo, nepamätám si ten deň, mesiac a ani rok. Moja starká by povedala, že to ide s vekom. Jar sa stala mojim najobľúbenejším ročným obdobím, spája sa mi s ňou najmä nový začiatok. Mám rada chvíle, keď sa ráno zobudím, vtáci spievajú a slnečné lúče sa rozprestierajú po našej záhrade. Tak ako takéto ráno je pre mňa začiatok nového dňa, na ktorý sa teším, tak je pre mňa príchod jari novým začiatkom roka. Nový začiatok roka spojený s jarou, pre mňa znamená, novú energiu, nový život, posunutie sa niekam, byť opäť múdrejšia o to, čo mi priniesol rok minulý. Toto všetko a ešte mnoho dôležitých drobností okolo mi dáva istotu, že s jarou prichádza aj moje nové JA.

NEL:

Tešia ma také skôr rutinné veci: preskladať šatník, vytriediť veci, na to, že si budem môcť obliekať menej vrstiev oblečenia…

Možno prechádzky s Mayou (fenka) a tréningy s Molly (kobyla). Asi by to chcelo spraviť niečo, čo som ešte nikdy nespravila, možno ísť s Marekom (syn) na víkend niekam do wellness, bazény, vírivky… a nebrať so sebou telefón :)))

HANKA:

Ja sa na jar teším na nové bylinky, čersté, kvôli raw strave… na chodenie naboso v tráve a na spev vtáčikov.

BEA:

Teším sa na jar, ze konečne vytiahnem moju obľúbenú koženkovú bundu, že upracem balkón a nasadím si tam bylinky, ze budem každé poobedie vysedávať na našom námestí, pozorovať Taru (dcérka) ako sa hrá a užívať si prvé slniečko, ze nebudem mať doma povešaných kopec zimných búnd a nebudem stále hľadať zapotrošené rukavice a čiapky, že nebude rano treba škrabať námrazu z auta, že obliekanie detí nebude trvať 15 minút, že mi nebude stále zima, že budem nosiť rozpustené vlasy, lebo v zime mi hned spľasnú, tak to nerobím, že otvoria zmrzlináreň, že budeme chodiť na výlety a že bude dlhšie svetlo… A ak bude ešte dlhšie zima, napadne mi určite ďalších 1000 vecí prečo chcem jar 🙂

LU:

Na jar sa teším najviac na to, ako konečne budem môcť mať pootvárané okná dokorán bez toho, že ma bude drkotať zima. Ako sa ráno zobudím na to, že na mňa svieti slnko a z vonku sa derie ten perfektný ranný, jarný vzduch. Teším sa na prechádzky, ktoré budú večer také iné, voňavé a bude v nich už cítiť prichádzajúce teplo, leto.

SHOSHI:

Milujem jar! Milujem tie jarné rána, kedy počuť štebot vtákov, aj cez tie super “zvukotesné” plastové okná. Alebo prechádzky v parku, kedy vykúkajú prvé jarné kvietky. Jarný vzduch a slnko, ktoré ma motivujú k pohybu… ísť si zabehať vedľa potôčika, kde žblnkoce voda, alebo si len tak zacvičiť, niekde v parku. Niekto by si povedal, že som drsná duša, ktorá nevidí tú krásu vôkol seba. Ale musím povedať, že som nostalgická.

 

Tešíte sa na niečo svoje špeciálne aj vy?

Dajte nám vedieť!

 

Vladi

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.