Pondelkové pravdy: Záchranné ženské trio = zaručená pomoc

Poznáme to každá. Niekedy je toho na nás trochu moc. Priveľa požiadaviek, priveľa upratovania, priveľa varenia, priveľa prania a žehlenia, priveľa zbierania ponožiek, priveľa práce. Príliš veľa mužského a rodičovského sveta. A treba ventil. Áno. Dá sa otvoriť okno a zakričať si z plného hrdla. Lenže za A: budeme divné pre všetkých susedov a tie pohľady na druhý deň tiež nebudú príjemné. O vysvetľovaní už nemôže byť ani reči. B: nestačí to.

Osvedčili sa mi tri spôsoby, tri činnosti, kadiaľ von z tejto šlamastiky. Ako uvoľniť pretlak, ktorý mám v sebe nahromadený. Ak chcem dosiahnuť idylickú domácnosť rýchlo a v úplnom znení, je ideálne aplikovať celé trio naraz. Alebo teda v čo najkratšom možnom čase za sebou.

POHYB

Stará známa vec, že ťažká fyzická námaha pomáha “vyčistiť” hlavu. Behanie, cvičenie, túra, bicykel. Aj tanec doma v obývačke (osamote!), naplno a bez ostychu na obľúbenú hudbu môže byť.

Alebo aj zryľovanie celej záhrady. To, na čo mám práve chuť a možnosti. Spotiť sa tak, že zo mňa tečie a som celá mokrá. Potom sprcha a spláchnuť zo seba nielen pot, ale aj všetky myšlienky, ktoré ťažia a ktoré nepotrebujem. Vždy sa potom cítim ľahšia o pár kíl (a to fakt chudnúť nepotrebujem).

Môj tajný tip: Dobrý sex je tiež dobrý spôsob pohybu ;)).

OBCHODY

Nemusím nutne nakupovať. Pre mňa už aj chodenie po obchodoch a skúšanie si nových vecí, obzeranie a plánovanie doplnkov do interiéru či objavenie novej kaviarne je terapeutická záležitosť.

Ak mám príliš nutkanie nakupovať a nemôžem si to práve dovoliť, spíšem si zoznam, čo všetko som videla a po čom novom z obchodov túžim. Spísaním zoznamu sa moja akútna potreba akoby vytratí, nechám si ju uležať a zistím po pár hodinách či dňoch, že vlastne z celého zoznamu skutočne chcem len jednu alebo dve veci. A tie si v rámci možností doprajem buď hneď alebo neskôr.

Kúpiť si niečo pekné a neodolateľné na seba má ale pre nás ženy veľké čaro. Pohladíme si tým dušu, ukážeme si, že sa máme rady. A hneď sa cítime lepšie 🙂

KAMARÁTKA

Aspoň jedna. Aspoň na kávu. Alebo obed. Ideálne večer spoločne na pohárik niečoho silnejšieho.

Vyrozprávať sa, posťažovať, vyklopiť zo seba nahromadený stres, hnev aj pocit bezvýchodiskovosti. Zistiť, že v tom nie som sama, že občasná frustrovanosť nie je len môj pocit, že večné upratovanie po niekom nie je len môj problém. Ponadávať na svet okolo, aby sme spoločne zistili, že predsa len to nie je také zlé. A po tom, ako to zo seba “vypľujem”, sa mi ide ďalej oveľa ľahšie. Je jedno či sú to problémy v práci alebo partnerstve. Už len samotné vypovedanie a možnosť opísať svoje pocity niekomu, kto ich nielen zdieľa v tej chvíli, ale aj dôverne pozná na vlastnej koži, je na nezaplatenie…

Vladena

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.