Tieto 4 veci si za peniaze nikdy nekúpite I.

Keď som bola menšia, niekde som počula, že za dostatok peňazí sa dá kúpiť všetko. A ak sa to aj na prvý pohľad nezdá, tak len stačí ponúknuť tú správnu sumu. Neviem, kde som to mohla počuť – možno vo filme? Na to, aby som nejakej vete ako dieťa uverila, stačilo skutočne málo. Dnes už tomu neverím.
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ktoré veci si za peniaze nemôžete kúpiť?

Talent
Áno, toto je presne to, čo si za peniaze nekúpite. Ako dieťa som chodila nejaký čas na výtvarnú a výsledok? Dodnes napríklad neviem nakresliť obstojne žiadne zviera – okrem vrany a hada. Žiaľ, keď raz na určité veci talent nemáte, ani tí najlepší učitelia nepomôžu… A kto naučí kresliť moje deti? Spolieham sa na ich otca, pretože ak by som to mala byť ja…. 🙂

talent

Mladosť
mladostPamätáte si na Perinbabu? Starý komediant v tomto krásnom filme povedal: „Mládí být krásné. Chtěl bych to ještě jednou zažít, hergot!“ Mladosť si jednoducho nekúpite – a tie zaručené anti-aging zázraky (krémiky, séra …) sú len reklamné ťahy. A ak by prišla námietka, že predsa len sa to dá pomocou rôznych vylepšení akými sú botox či plastika – vo vašom dátume narodenia sa i tak nič nezmení a ak by to nebodaj zle dopadlo, nakoniec môžete vyzerať ako so zamrznutou tvárou. Myslím, že zdravý životný štýl je tou najlepšou cestou, pri ktorej sa žena bude nielen dobre cítiť, ale aj výborne vyzerať. A nezabúdajte – na každú vec sa dá pozrieť z rôznych uhlov. Napríklad Mark Twain povedal, že „vrásky sú len pripomienky všetkých našich úsmevov.“

Pravú lásku
Nájsť pravú lásku, to možno nie je až také ťažké, skôr vidím umenie v tom, si túto pravú lásku aj skutočne užívať a hýčkať tak, aby to bolo navždy. A to bude celoživotná „úloha“, ktorej splnenie rozhodne s peniazmi nič nemá. A pre tých, čo sú single – som presvedčená, že na každú jednu tá pravá láska čaká a je to len otázka času, otvorených očí a srdca.

prava laska

Dlhý život
Krásny príklad toho, že peniaze nie sú všetko. Dlhý život nesúvisí len so zdravím (i keď, pevné zdravie je určite jeho dobrým základom). „Receptov“ na dlhý život viete nájsť desiatky – nesú sa v duchu zdravo jesť, nepiť alkohol, nefajčiť, športovať… (s tým pochopiteľne súhlasím, ale nemyslím si, že platí rovnica kvalitný život = dlhý život). A preto okrem zdravého životného štýlu skúsme žiť tak (bolo by to klišé, ak by som napísala, že tak akoby to bolo naposledy, však? preto to takto nenapíšem 🙂 ), aby keď si budeme každý večer líhať do postele, tak s úsmevom a s pocitom, že dnes to stálo za to.

dlhy zivot

Lu

 

Prečítajte si tiež: Tieto 4 veci si za peniaze nikdy nekúpite II.

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.