Na jeseň žena premieňa obyčajné v zázračné

Každé ročné obdobie či sviatok nám prináša príležitosť oslavovať deň iným spôsobom. Ponárame sa do sezónnych vôní, chutí, zvykov a obrazov. Je to spôsob, ktorým vzdávame vďaku univerzu za ďalšie krásne ročné obdobie. Premena nášho priestoru na svätyňu jesene je pôvabným zvykom, ktorý prináša radosť do našich domovov počas celého roka.

Vône

Vôňa je jednou z najsilnejších zbraní, ktoré my ľudia máme; obyčajná vôňa dokáže vyvolať silnú spomienku. Sviatočnou vôňou môžete pripomenúť vašej rodine a priateľom čas strávený u vás doma. Pri výbere sviečky či rozprašovača skúste arómu, ktorá je namiešaná z vašich obľúbených sezónnych, napríklad jablko-vanilka alebo „jeseň“ pridať do vôní ako  tekvicové korenie, tekvicový koláč, lístie a jesenná úroda.

Svetlá

Jednou z najlepších častí sezónnej dekorácie je zvláštne osvetlenie, ktoré k vám domov môžete vniesť. Nič tak neevokuje pocit tepla a radosti ako svetlo, ktoré žiari z lampáša alebo z osvetlenia okolo vchodových dverí. Buďte tvorivé! Toto je časť roka, ktorá premieňa obyčajné v neobyčajné, takže nič nie je nemožné.

Obrazy

Na jeseň je čas premeny všedného v nevšedné. Ak nahradíte vašu každodennú výzdobu tematickými predmetmi, poteší vás to.  Zveste svoje všedné obrazy a zaveste čarodejnice, tekvice a duchov. Nájdite sviatočné soľničky a koreničky a nádržky na mydlá. Nenechajte kameň na kameni. A ak by sa vám náhodou zdalo, že je toho už priveľa, odpoveď znie nie!

Objavy

Moja mama vždy vravievala, že dobre oblečená žena nakupuje vtedy, keď niečo zaujímavé vidí, a nie vtedy, keď to potrebuje. Táto myšlienka dokonale sedí aj na sezónnu dekoráciu. Objavovanie perfektných kúskov do vašej domácnosti je zážitkom, ktorý by nemal byť závislý od dátumu v kalendári. Nie je na tom nič zlé, nakupovať predmety aj mimo sezónu a odložiť ich na ten správny čas. Budete radi, keď ich vybalíte a umiestnite, aby ste dokončili perfektnú výzdobu. Buďte otvorená načasovaniu a pre tieto nezvyklé predmety hľadajte rozličné umiestnenie. Mnohé miesta, ktoré nie sú vhodné pre tradičnú výzdobu, sa dokonale môžu hodiť pre výzdobu sezónnu. Vojdite do miestneho lacného obchodíka, do obchodu s darčekmi či do butiku. Nikdy neviete, kde sa čo nájde!

 

Zdroj: http://womenslifestyle.com/turning-your-home-into-a-fall-oasis/

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.