BIELA KOŠEĽA NEMUSÍ BYŤ NUDNÁ – 5 SPÔSOBOV, AKO JU NOSIŤ RAFINOVANE

Neodmysliteľný základ každého šatníka. Biela košeľa je univerzálnym kúskom, ktorý vás zachráni v každej situácii. Nadčasový strih a kvalitný materiál z nej robia zároveň kúsok, ktorý vydrží aj niekoľko rokov. Príde vám až príliš formálna? Noste ju so štipkou kreativity a rafinovanosti.

HISTÓRIA BIELEJ KOŠELE

Ikonický kúsok odevu, ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou módnej histórie a kultúry sa vyvíjal cez stáročia. Existuje hneď niekoľko teórií o tom, kde hľadať jej pôvod. Zdá sa ale, že biela košeľa má svoje korene v uniformách námorníctva a armády. Biele oblečenie bolo často spájané s príslušníkmi aristokracie a vyššej spoločenskej triedy. Aj preto sa stalo symbolom elegancie a prestíže. V 20. storočí sa na výslnie a do bežných šatníkov dostala aj vďaka módnym ikonám Coco Chanel a Audrey Hepburn. 

NOSTE JU SO ŠTÝLOM AJ VY

Dnes je biela košeľa neoddeliteľnou súčasťou módneho sveta a je známa svojou univerzálnosťou, všestrannosťou a schopnosťou prispôsobiť sa rôznym štýlom a príležitostiam. Oblečte si ju vždy inak a pôsobte neprehliadnuteľne.

ELEGANTNÝ BUSINESS LOOK

Aj v tomto prípade platí, že strih bielej košele je mimoriadne dôležitý. Rukávy s manžetami, jemný padavý materiál a vhodné doplnky nie sú nudou ani v kombinácii s jednoduchými čiernymi nohavicami či sukňou. Ak chcete byť elegantná a zároveň trendy, doprajte outfitu perly. A nebojte sa ich aj vrstviť.

CASUAL CHIC

Pre viac neformálny, ale stále štýlový vzhľad, môžete bielu košeľu nosiť s džínsami a koženou bundou. Tento kontrast medzi elegantným a ležérnym vytvára zaujímavý a moderný outfit. Do práce s lodičkami, poobede pokojne s farebnými teniskami.

ŠTÝLOVÉ KÚSKY POKOPE

Prepadli ste trendu širších nohavíc v kombinácii s vestami? Oživte túto kombináciu bielou košeľou a vytvorte chic outfit, vďaka ktorému budete neprehliadnuteľná. Hrajte sa s materiálmi, farbami a pokojne aj vzormi. Biela košeľa vám vždy „bude kryť chrbát“.

BOHÉMKA V SUKNI

Viac, ako nohavice nosíte sukne? Nebojte sa oversize bielu košeľu obliecť ani k saténovej či skladanej midi sukni. Trik spočíva len v jej správnom upravení. Vytvorte štýlový uzol alebo ju jednoducho zapravte. Nezabudnite na doplnky a pohodlnú obuv. Zaregistrovali ste už veľký návrat balerín?

STATEMENT DOPLNKY

Zvýraznite jednoduchosť bielej košele pomocou neprehliadnuteľných doplnkov, ako sú veľké náhrdelníky, farebné šatky alebo elegantné opasky. Tieto doplnky môžu pridať osobnosť a zaujímavosť vášmu outfity.

Michaela

Foto: Shutterstock

Facebook komentár