Pondelková porcia hľadania štýlu

Už dávno neplatí, že sa máme obliekať podľa pravidiel, ktoré kedysi niekto vymyslel. Vraj žena po štyridsiatke nemôže nosiť krátke sukne, do kancelárie džínsy nepatria a podobne.

Oblečenie veľa o nás napovie, a preto je náš štýl dôležitý. Štýl je tichý jazyk, ktorým hovoríme všetkým navôkol, kto sme. Prostredníctvom štýlu si vytvárame identitu.
Ako teda nájsť svoj štýl?

Tak poďme postupne na to:

1. Zamerajme sa na svoje prednosti, silné stránky, výhody (štíhle nohy, okrúhle boky, osí driek, labutia šija, pekné ramená…). To je to, čo musíme vyzdvihnúť, ukázať.

2. Prevetrajme dôkladne svoj šatník. Chyťme do ruky každú vec, zapojme svoju intuíciu, myslime na naše prednosti, výhody, silné stránky. Ak cítime, že stojí za to, obliecť si vec, ktorú máme v rukách, tak do toho. Pri pohľade do zrkadla nad ňou vyrieknime ortieľ. Späť do šatníka, alebo posunúť kamarátke, mame, sesternici…

3. Zbavme sa všetkého, čo naše prednosti zakrýva, potláča. Urobme si dve kopy:
Naspäť do šatníka a Posunúť ďalej.

4. Zahoďme sentiment a zbavme sa všetkého, čo je poznačené zubom času. (ošúchané, odraté, roztrhnuté, vyblednuté farby…).

5. V šatníku nechajme len tie kúsky oblečenia, v ktorých sa cítime dobre a nielen to! Musíme sa v tom páčiť sami sebe!

6. Okolia a blízkych sa pýtajme, či nám to pristane, až keď sa v tom cítime dobre. Dôležité je, že sa v oblečení cítime dobre, a že ho vieme nosiť.

7. Po prevetraní šatníka zistime, čo nám v ňom zostalo a pokúsme sa zostaviť si možné alternatívy oblečenia v našom novom štýle. Skúsme rôzne kombinácie a nezabudnime pritom na doplnky a topánky. Kombinujme druhy, farby, materiály.

8. Odfoťme sa v jednotlivých kompletných  “outfitoch”, v ktorých sa cítime dobre. Potom si môžeme každý večer v albume “zalistovať” a rozhodnúť sa, čo si ráno oblečieme.

9. To, čo sme sa rozhodli si ponechať, vráťme späť do šatníka. Potom si rozdeľme oblečenie v šatníku podľa druhu a ročného obdobia.

10. Po skončení sa nám môže stať, že šatník ostane takmer prázdny. Je čas na premyslené nákupy, kombinácia hodnotnej klasiky s oblečením zo second handu, vhodne vybrané doplnky.

Zvedavosť, hravosť, odvaha a sloboda, nech nás vedú cestou tvorby našej novej identity. 🙂

 

Redakcia Ženy so štýlom

 

Prečítajte si tiež: Pondelková porcia sexizmu

Facebook komentár