Listy Maríne: “Nechcem byť úžasnou ženou, ale šťastnou ženou!”

Ahoj Marína

Je 20.december a ja sedím nad zoznamom, čo všetko mám ešte urobiť, aby tie sviatky, ktoré na jednej strane milujem a na strane druhej by som ich najradšej zrušila, dopadli opäť nezabudnuteľne.

A poviem Ti, tento rok sa mi vôbec nedarí, mám slušný časový sklz a navyše som bez energie.

Pamätáš sa náš nedávny rozhovor, na ktorom sme preberali to, aké sme my ženy úžasné?

Tak teraz by som tú úžasnosť s radosťou prenechala svojmu manželovi. Nechala by som ho s kľudom angličana, aby pripravil Vianoce a ja by som si len sadla k sviatočnému stolu a s úsmevom mu povedala:

„Drahý, Ty si úžasný!“

Potom by som si vychutnala štedrovečernú večeru, usmievala sa na neho a na naše krásne deti, rozbalila darčeky – híkala, ochkala nad nimi. Objímala sa s deťmi a s tým úžasným mužom, ktorý to všetko tak dokonale pripravil.

S pohárom vínka v ruke by som sa presunula k televízii a s pokojom v duši by som sledovala nejaký film. Neskôr by som počas filmu vybozkávala naše deti na dobrú noc, a jedným očkom mrkla smerom do kuchyne, v ktorej by môj manžel dával riady do umývačky. Túto idylku by som doviedla do dokonalosti dožadovaním sa plnenia manželských povinností, ktoré by mi môj úžasný manžel splnil. No a potom by som zaspala ako bábätko.

A keď si to všetko takto predstavujem, tak mi len napadá, že ja nechcem byť úžasnou ženou, ja chcem byť šťastnou ženou.

 

Klára

 

Prečítajte si tiež: “Pomôž Marína, asi ma podvádza!”

 

Facebook komentár