Messalina, rímska cisárovná a nymfomanka, tretia manželka cisára Claudia

Messalina, hriešna žena.
Sú ženy, čo k svojmu životu potrebujú množstvo mužov. Z histórie k nim patrí Messalina, rímska cisárovná a nymfomanka, tretia manželka cisára Claudia.

Valeria Messalina sa narodila do renomovanej rímskej rodiny. Po svojej matke pochádzala tak, ako aj jej manžel rímsky cisár Claudius, z julsko-klaudijskej dynastie. Bola prapraneterou cisára Augusta. Okrem toho aj sesternicou Caligulu a Nera.

Vyrastala v dobe intríg a vrážd 

O Valerii Messaline sa vie, že milovala motýle a vodu. Tiež, že trpela nočnými morami a mala panický strach zo samoty a tmy.

A vie sa o nej, že bola veľmi príťažlivá a milovala sex.
Svojou charizmou očarila aj Claudia, ktorý si ju zobral za svoju tretiu manželku ešte v čase, keď nebol rímskym cisárom. Mal ju rád a mladá žena mala pri ňom mnohé privilégiá. Narodili sa im dve deti. Jedným z detí bol známy Britannicus.
Claudius ako cisár bol dobrým štátnikom, avšak bol i starším chorľavejúcim mužom. Neustále ho niečo trápilo. Mával silné bolesti hlavy a trpel častou únavou. Mladá cisárovná Messalina bola ženou v rozpuku. Jej nespútanosť sa prejavovala aj v hysterických a zlostných záchvatoch.

Cisár si vraj neplnil často ,,mužské“ povinnosti a ona mu to neustále vyčítala

Až tak, že raz pri urážkach manžela, ju manžel udrel. Messalina mu ranu oplatila, ale inou ranou. Našla si milenca. A nie jedného. Začala žiť svoj rímsky nespútaný život. Promiskuitný život. Mesalina začala noci tráviť v nevestincoch a vykričaných domoch.

Chodila tam v prestrojení s parochňou popolavej blond farby. Pod prezývkou Lisisca sa predávala zákazníkom

Dokonca tam raz s inou ženou ľahkých mravov Scyllou, usporiadali preteky, o množstve uspokojených mužov za noc. Vyhrala. Keďže peniaze nepotrebovala, robila to zo zábavy, pre vlastné potešenie.
O svojich dobrodružstvách vraj rozprávala priamo svojmu manželovi. Ten sa k nerozvážnostiam svojej ženy nevyjadroval. Ignoroval ich. V tej dobe sa Claudius často stával terčom posmechu pre mnoho ľudí, ktorí vedeli o Messaline a jej cudzoložstvách, ale báli sa cisára.

Všetko sa zmenilo, keď Messalina začala mať aj politické ambície

Túžila na trón dosadiť vtedy sedemročného syna Britannica. Spolu s milencom Silliom sa tajne vzali a zosnovali plán na štátny prevrat a na vraždu Claudia.

Cisár sa o tom dozvedel. Či priamo Messalina chcela zabiť cisára, alebo bola len obeť, sa už nevie. Manželovi sa za všetko ospravedlnila v liste, kde mu napísala aj svoje dôvody.

Po prezradení komplotu mal Claudius zlomené srdce a nemohol tomu uveriť. Nakoniec bol Sillius popravený.

Messaline bola daná možnosť samovraždy, no nedokázala to sama urobiť. Zabili ju

Claudius na smrť svojej milovanej ženy vraj reagoval zvláštne. Správu sa dozvedel pri večeri. Bez toho, aby zmenil výraz tváre, nechal si priniesť viac vína a v ten večer sa veľmi opil. O svojich pocitoch nehovoril. Isté je, že Messalinu miloval takú, aká bola.

A ktovie, ako to bolo…

Meno ,,Messalina“ ostalo dodnes prirovnaním pre promiskuitné ženy. Pre ženy s nespútaným sexuálnym apetítom.

 

Vaša Iwka

Prečítajte si tiež: Stalinova dcéra, ktorá niesla ťarchu svojho mena po celý život

 

Zdroj:/https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=cs&u=https://cs.wikipedia.org/wiki/Messalina&prev=search
https://www.britannica.com/biography/Messalina-Valeria

 

 

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.