Ornella Muti, femme fatale

 

Ornella Muti sa narodila 9. marca 1955 v Ríme, ako Francesca Romana Rivelli, neapolskému novinárovi a estónskej sochárke. Má staršiu sestru Claudiu. Otec bol prísny a konzervatívny. Veľmi si potrpel na tradície a nikdy by nedovolil, aby Ornella hrala v nejakom filme. Opovrhoval takými vecami. Želal si, aby jeho dve dcéry študovali medicínu. Lenže sestry po tom netúžili.
Čoskoro ich otec zomiera a obe sestry sa hneď dali na dráhu modelingu. Ornella sa stala aj herečkou.

Už ako štrnásťročná bola obsadená do hlavnej úlohy vo filme ,,Najkrajšia manželka“.

Pôvodne iba sprevádzala na konkurz svoju sestru, no nakoniec získala hlavnú úlohu. Kvôli úradom museli producenti trochu zaklamať a uviesť, že má Ornella pätnásť rokov. Išlo o drámu s reálnym príbehom dievčaťa, ktoré uniesli, znásilnili a potom ju chceli násilím vydať.

Pri nakrúcaní sa spoznala s hercom Alessiom Oranom, ktorý hral jej ženícha. O päť rokov neskôr sa stal jej skutočným manželom.
Režisér filmu Damiano Damiani vymyslel vtedy ešte Francesce, umelecké meno Ornella Muti.

Stvoril z nej ďalšiu filmovú taliansku divu, z ktorej sa stal nový sex symbol, podobne, ako sa kedysi stali z Giny Lollobrigidy či Sophie Loren.

Hneď prvý film mal obrovský úspech. Spôsobil, že sa mladé dievča vykašľalo na školu, čo neskôr aj oľutovala, pretože vzdelanie jej chýbalo. Odvtedy Ornella išla z jednej filmovej úlohy do druhej.

Herečka bola dvakrát vydatá, ale ani jedno manželstvo jej nevydržalo dlho. To prvé s hercom Oranom sa skončilo po šiestich rokoch. Druhýkrát sa vydala za burzového makléra Federika Fachinettiho, s ktorým má dcéru Carolinu a syna Andreu. Rozviedli sa.

Od roku 2008 žije s partnerom o 10 rokov mladším, francúzskym podnikateľom, Fabricom Kerhervé.

Ešte pred prvou svadbou porodila v roku 1974 dcéru Naiky, ktorej otcom je španielsky producent. Obe, matka aj dcéra, ktorá je tiež herečkou a modelkou, si spolu zahrali v niekoľkých filmoch. Hrali spolu aj v televíznom seriáli Gróf Monte Cristo, kde stvárnili tú istú postavu, no v rôznom časovom období.

Ornella patrí k najkrajším herečkám talianskej filmovej histórie. I keď Hollywoode neprerazila, v Európe natočila asi osem desiatok filmov.

Obsadzovali ju vďaka jej tajomnému sexepílu.

K jej najznámejším filmom sa radia ,,Kronika vopred ohlásenej smrti“, či ,,Swannova láska“. Medzi posledné patrí ,,Do Ríma s láskou“.

Herečka Ornella Muti bola viackrát na Slovensku a vždy bola očarená. Vyslovila sa tak pred rokmi.
,,Vždy, keď sem prídem, cítim sa ako v rozprávke,” hovorila. ,,Ovanie ma pokoj, myslím si, že by som tu naozaj rada žila, a možno sa sem raz aj presťahujem“. 

Dnes je z Ornelly Muti zrelá žena, ktorá trávi voľné chvíle s rodinou, hlavne so svojimi vnúčatami. Hviezda mnohých filmov, býva dnes často ozdobou spoločenských podujatí.

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Bola vplyvnou ženou háremu

 

http://www.osobnosti.cz/ornella-muti.php
http://zaujimavosti.sme.sk/c/2485518/ornella-muti-o-slovensku.html

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.