Prežiť Vianoce a nezblázniť sa

Mnohé z nás trávia pred Vianocami kopec času pri pečení a vyváraní dobrotiek. Sme natoľko zaneprázdnené, že nám na seba neostáva takmer žiadny čas. Vianoce ešte ani neklopú na dvere a my sme už unavené, podráždené a bez energie…. Ako tomu predísť?

Jednou z najdôležitejších aktívít ženy je pohyb – akýkoľvek pohyb prinášajúci radosť a potešenie. O to viac, ak je na čerstvom vzduchu. Medzi upratovaním a pečením vianočných koláčikov by sme si mali nájsť čas a ísť si zašportovať, alebo aspoň na prechádzku. Denné svetlo a čerstvý vzduch dokážu s naším telom a mysľou urobiť naozaj zázraky.

Možno je to pre mnohé z nás nepredstaviteľné, ale naozaj nemusíme byť na všetko samé. Predvianočné nákupy s priateľkami, s posedením na kávičke a vymieňaním si dobrých nápadov na darčeky pre blízkych môže byť pre nás ženy to pravé orechové.

Naučme sa dýchať. Znie to jednoducho, dýchame predsa od narodenia. No nie je to celkom tak – hlboké dýchanie do bránice a do pľúc redukuje stres a samé o sebe napomáha stíšeniu a upokojeniu. A pokoj je to najdôležitejšie, čo môžeme na Vianoce našim blízkym darovať. Navyše správne dýchanie účinnejšie prekrvuje mozog, čistí pokožku a energetizuje celé telo. Čo môže byť na Vianoce krajšie, než štastná, pokojná a krásna žena, matka?

Vďačnosť je takisto veľmi dôležitá. Viem, máme toho tak veľa na zariaďovanie, organizovanie… No každý deň sa určite nájde aspoň jedna malá drobnosť, za ktorú môžme byť vďačné. Nájdime ju, a náš deň bude v tom momente krajším.

Darčeky sú ďalšou veľkou témou Vianoc. Naháňame sa, vymýšľame, zháňame veci, ktoré potešia pod stromčekom a častokrát už na druhý deň sa stávajú bežným inventárom toho, ktorému sme ich s láskou podarovali. Skúsme to urobiť inak. Darujme zážitok. Spoločná aktivita, výlet, dovolenka je niečo, na čo budeme všetci celý život spomínať.

Toto je len pár návodov, ako byť v rušnom predvianočnom čase aspoň trochu “nad vecou” a nestoja ani cent. Stačí sa len nadýchnuť, rozhodnúť… a urobiť to tento rok malý kúsok inak.

 

Nel

 

Zdroj: www.soma-analytics.com

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.