Štrnáste piatkové slovo šéfredaktorky, o hladovke

Milé ženy so štýlom, onedlho budem končiť svoju 9 dňovú hladovku, o ktorej som sa zmienila v jednom z mojich piatkových slov. Táto hladovka je mojou treťou hladovkou a už po prvej som vedela, že sa stane súčasťou môjho života. Mnohých ľudí, ktorí o mojom hladovaní vedia, to vydesilo, mnohí ma obdivovali, že to dokážem. Keď sa o tom, čo idem konať, dozvedela moja mama, zdesene zvolala: „Preboha Kačenka, a to prečo robíš také veci?“

Hladujem v skupine s mojím milovaným mužom a ďaľšími 24 spoluhladujúcimi, pijeme len vodu, vykonávame očistu tela, trikrát denne chodíme na niekoľkokilometrové prechádzky, zdieľame v skupine to, ako sa máme, čo prežívame, absolvujeme prednášky o procesoch, ktoré sa počas hladovania dejú v našom tele.

Hladovanie je pre mňa o očiste tela, duše, mysle, a to doslova. Počas hladovky sa dotýkam svojho života, svojich radostí, bolestí, bilancujem, prichádzajú nové myšlienky, nápady, posúvam si hranice, spoznávam samú seba. Už od prvej hladovky sa mi zmenil život, a to aj partnerský, zmenila som niektoré svoje nastavenia, zbúrala mnohé vzorce správania sa, vylúčila som množstvo potravín a jedál z môjho života, pretože moje telo ich začalo odmietať.

Pred každou hladovkou mám veľký rešpekt, zvládnuť ju chce silné presvedčenie a pevnú vôľu, vždy sa teším na ľudí, ktorých na nej stretnem a na eufóriu, ktorú zažívam v deň ukončenia. Z každej hladovky odchádzam vyrovnanejšia, múdrejšia, samozrejme aj ľahšia o pár kíl, a s plánmi ako zmeniť svet, aspoň ten môj. 🙂

Krásne dni a užívajte…

Vaša, tiež s štýlom, Katarína

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.