Svetoznáma 76-ročná modelka si užíva život naplno, MAYA MUSK

„Aj so sivými vlasmi môžete vyzerať nádherne a stať sa tvárou časopisu.“

Maya Musk je podnikateľka, ktorá si v živote nemusela vyberať. Vybudovala si úspešnú kariéru a zároveň sa s láskou venovala svojim trom deťom. Svetoznáma 76-ročná modelka si užíva život naplno. Tvrdí, že starnutie je krásne a záleží len na našom sebavedomí. Matka najbohatšieho človeka na svete, zakladateľa Tesly Elona Muska, je výnimočná a originálna osobnosť. Podarilo sa jej prekonať tabuizovanú tému starnutia v módnom priemysle. V sedemdesiatke sa stala „covergirl“ a objavila sa v reklame na Swarovski. Pózovala aj na prehliadke Dolce & Gabbana a objavila sa na obálke časopisu Vogue. 

Za najväčší úspech však považuje svoje tri úspešné deti. Stále pokračuje v šľapajách svojej matky, ktorá pracovala do veku 96 rokov. 

Titul získala v afrikánčine

Maya Musk, vlastným menom Maye Haldeman, pochádza z Kanady, no v roku 1950 sa s rodičmi a súrodencami presťahovala do juhoafrickej Pretórie. Od detstva pomáhala rodičom a ako 15-ročná začala s modelingom. V africkom jazyku vyštudovala dietetiku, vedecký odbor, ktorý sa zaoberá správnou výživou. Stala sa výživovou poradkyňou, zvládala aj modeling a povinnosti matky. Po rozvode ako 31-ročná ostala na deti sama. Po rokoch sa presťahovala s deťmi naspäť do Kanady a začínala od nuly. V Toronte bola výskumníčkou na univerzite, robila tiež modelku a vykonávala súkromnú prax v oblasti výživy. Stala sa dokonca prezidentkou kanadských dieteológov a zväčšila si vlastnú prax o ďalších klientov a poradcov. 

 „Zdá sa mi, že sa ženy boja starnutia, ktorého som sa ja nikdy nebála.“ 

Deti si šli vlastnou cestou a Maya sa mohla sústrediť na svoj život a podnikanie. Každých šesť týždňov však za deťmi lietala cez celú Ameriku. Syn jej za svoj prvý finančný úspech daroval byt a auto. Tak sa Maya presťahovala do New Yorku a ako 68-ročná sa stala tvárou kampane  Covergirl’s Simply Ages. 

Je obrazom módneho starnutia

Úspešná podnikateľka a hrdá babička verí, že treba byť otvorený novým cestám a nenechať sa odradiť odmietnutím. Produkty proti starnutiu, ktoré propaguje a predáva, sú uznané americkou firmou za bezpečné a účinné. Elegantná dáma s bielymi vlasmi si chce svoj život ešte dlho užívať. Očarujúca a rešpektovaná odborníčka na výživu sa vyhla po rozvode chudobe a tvrdo pracovala, aby zaopatrila svoje tri deti. Tie jej to po čase všetko z lásky k nej vrátili.

Vďaka svojej vytrvalosti a racionálnemu životu prekonala všetky prekážky a svoj vek označuje ako „najlepšie roky svojho života“. 

autor: ivana

Foto: Shutterstock
Zdroj: https://www.forbes.sk/pribeh-uspesnej-maye-musk-podnikatelka-ktora-vychovala-najbohatsieho-cloveka-na-svete/, https://www.martinus.sk/908735-jedna-zena-jeden-plan/kniha

Facebook komentár
Ivana Kinčeková

Ivana Kinčeková

Ženy sa odjakživa inšpirovali výnimočnými a silnými ženami. Nech je to tak stále. Mňa osobne to posúva vpred a vedie k aktívnemu a tvorivému životu. Byť silnou znamená vyrovnať sa so všetkými nedostatkami a poznať svoju hodnotu.