Túžite ísť za lyžovačkou do sveta?

Túžite ísť za lyžovačkou do sveta?

Krásne lyžiarske strediská pre začiatočníkov i pokročilých v Nemecku lákajú kvalitou. Zimné strediská majú dlhoročnú tradíciu a ponúkajú skvelé možnosti na lyžovanie. Sú ideálne aj pre rodiny s deťmi.

 

Spitzingsee – Tegernsee

1

,,Ideálne stredisko s prívlastkom “rodinné”. Dve lyžiarske strediská vedľa seba. Či ste začiatočník, či náročný športovec, trate uspokoja všetkých. Sú pre všetky kategórie. Najdlhší zjazd má dĺžku asi desať kilometrov. Tegernsee ponúka vynikajúce trate pre bežkárov. V stredisku bol nedávno otvorený park pre snowboardistov a adrenalínových lyžiarov. Chcete sa len sánkovať? Ideálna je neustále udržiavaná sánkarská dráha pre rodiny s deťmi. Pre najmenších je dráha, čo nie je strmá. Obidve sú zdarma.

 

Garmisch-Partenkirchen

2

Opäť dve mestá, jedno veľké zimné stredisko na juhu Bavorských Álp. Ležia na nemecko-rakúskych hraniciach. V roku 1936 sa stali populárne vďaka olympiáde. Množstvo turistov dopomohlo, že sa dostali medzi najlepšie európske zimné strediská. Svahy sú neustále modernizované. Na svoje si prídu aj milovníci freerideových zón. Vrcholová stanica lanovky vo výške 2.964 m s nádherným výhľadom je najvyššie položeným miestom v Nemecku. Po celom obvode hory sa nachádzajú lyžiarske terény.

 

Balderschwang

3

Maličké a obľúbené stredisko. Vhodné najmä pre rodiny s deťmi a pre lyžiarov, ktorým stačia stredne ťažké trasy. Na zimnú turistiku si môžete vybrať aj niektorý z turistických chodníčkoch do okolitých lesov. Absolvovať ho sami, alebo so sprievodcom. K dispozícii je tiež malé klzisko pre deti. Na svoje si prídu aj milovníci snowboardingu. Počas sezóny poskytujú každý večer zaujímavý program.

 

Nebelhorn

4

Najkrajší výhľad na región Allgäu vďaka úžasnej polohe. Horský sneh sa tu udrží zvyčajne až do neskorej jari. Najdlhšia a zároveň najkrajšia zjazdovka meria 7,5 kilometra a prechádza celým údolím. Lyžiari si tu nájdu aj náročné trasy, ktoré slúžia aj ako tréningové zjazdovky. V Nebelhorne je k dispozícii tiež nočné lyžovanie. Zaujímavosťou je vyhliadka zo skokanského mostíka.

 

Lenggries-Wegscheid

5

Výborné miesto pre všetkých. Pre začiatočníkov, ktorí chcú začať s lyžiarskym športom, tu majú výborne zastrešené lyžiarske školy pre deti, ale aj pre dospelých.

 

Oberjoch Bad Hindelang

6

V stredisku sa nachádza zábavný park s rôznymi zimnými atrakciami. Jednou z nich je vozenie sa na obrovským pneumatikách. Unikátne je ubytovanie v malých dreveničkách, čo pripomína tradíciu tohto kraja. Sú údajne vo väčšej obľube ako hotely.

 

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Som stále viac nekompatibilná so zimou

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.