18 vecí, ktoré by si ženy vzájomne nemali robiť

 

       Vážne, sme jeden tím. ( a samozrejme…  nie všetky ženy tieto veci robia )

 1. Nekomentovať romantické prejavy iných žien. Nechajte ich robiť vlastné rozhodnutia,  a prestaňte sa cítiť byť oprávnené k tomu, aby ste vyjadrovali svoj nesúhlas. Tu je motto: Ak to nie je vaša vagína, nie je to ani váš problém.
 1. Nekomentovať telá iných žien. Všetky komentáre idú rovno do srdca a sú naozaj zbytočné.
 1. Povedať niekomu „bože, si tak chudá“  je ponižujúce rovnako, ako komentáre ohľadne priberania. Nerobte to.
 1. Vedome ísť po blízkych iných žien. Majme rešpekt ku vzťahom iných žien rovnako, ako chceme, aby oni rešpektovali tie naše.
 1. Žiarliť na úspechy. Tešte sa s nimi z úspechov, o ktoré ťažko bojovali.
 1. Dávať dvojzmyselné komplimenty. “Tvoje vlasy vyzerajú výborne! Lepšie by boli trošku kratšie.” Wow, ďakujem?
 1. Obviňovať “iné ženy“ , keď muž podvádza. Tá žena nemusela vedieť, že mal vzťah. Prečo tak veľa žien nenávidí „tú druhú“ a ostáva s mužom? Je to muž, ktorý povedal, že vás ľúbi, ktorý vám sľuboval, a ktorý vás oklamal. Prestaňte hľadať pomstu voči „inej žene“ a začnite čeliť realite.
 1. Šíriť klebety.
 1. Vyhýbať sa aktuálnemu rozhovoru so ženou, s ktorou ste v konflikte. Čím to je, že niekedy cítime potrebu povedať každému, že sme na niekoho nahnevaní – okrem tej konkrétnej osoby?  Choďte priamo k zdroju, a vyriešte to ako dospelí.
 1. Nesľubovať diskrétnosť, a potom to potichu porozprávať iným ženám.  Ak sa vám priateľka zdôverí a žiada diskrétnosť, prejavte jej rešpekt, ktorý si zaslúži.
 1. Navzájom súťažiť. Na tomto svete sme jeden tím, a ak začneme jedna proti druhej bojovať, nedokážeme nič, iba sa zbytočne rozdelíme.
 1. Porovnávať naše telá. Posudzovať inú ženu a začať sa s ňou porovnávať, to vás otrávi. Majte sa radi také, aké ste, a nemyslite si, že potrebujete vyzerať ako ktokoľvek iný.
 1. Kritizovať sa navzájom. Ak je žena zhovorčivejšia, prestaňte ju nazývať otravnou. A ak je tichšia, prestaňte ju nazývať namyslenou.
 1. Byť k sebe falošné. Ak máte s inou ženou problém, jednoducho sa s ňou nestýkajte. Nepredstierajte, že ste jej priateľka, len aby ste sa potom na nej s ostatnými smiali.
 1. Odmietať blízkych iných žien. Viem, je to trochu nepríjemné, ak si niektorá z vašich priateliek nájde vzťah a kvôli tomu už netrávi s vami toľko času. No jediná vec, ktorú odmietaním jej blízkeho dosiahnete, bude jej odmeranosť voči vám.
 1. Byť k sebe bezdôvodne nepriateľské. Ak sa vás niekto opýta, prečo tú ženu nemáte radi a vy naozaj nemáte odpoveď, nechajte to plávať.
 1. Nepoužívať nedostatky iných žien na to, aby ste sami vyzerali lepšie. Nezhadzujte rozhodnutia iných žien, aby ste dali väčší kredit tým vlastným.
 1. Nepriamo sa navzájom osočovať na sociálnych sieťach. Máme po strednej škole a na takéto kraviny sme už trochu staré.

 

         Milovať a byť milovaná inými ženami, pretože ak spolupracujeme, sme tou silou, s ktorou môžeme počítať. 

 

Zdroj:    http://www.huffingtonpost.com/lexi-herrick/18-things-women-stop-doing-to-each-other_b_5845440.html

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.