Uzavrite so sebou dohodu, ktorá vám zlepší život

Pre niektoré z vás takáto jednoduchá dohoda nebude žiadnou novinkou a ničím prevratným, vám ostatným môže otvoriť úplne nové obzory a skvalitniť život.

Vďaka nej môžete prísť na to, čo milujete a čo vám robí radosť.

Uzavrite samy so sebou dohodu, že každý týždeň urobíte niečo pre seba. Ešte lepšie by bolo, ak by sa to dalo každý deň. Keďže podmienky na to nie sú vždy priaznivé, na začiatok úplne postačí, ak to bude aspoň raz za týždeň. Je dosť možné, že po určitom čase zistíte, že si to dokážete zariadiť tak, že si toho času pre seba nájdete aj viac. Veď to poznáte – kde je vôľa, tam je cesta.

Túto dohodu vnímajte ako zmluvu samy so sebou. Ak ste človekom, ktorý má rád všetko na papieri, napíšte si to a vystavte si to na miesto, ktoré máte často na očiach.
Takáto dohoda, či už písomná alebo nepísomná, je odteraz pre vás záväznou.
Čas pre seba venujte len sebe – vynechajte z toho svoje deti, partnerov či priateľov.

Možno máte ešte neprečítanú knižku, na ktorú sadá prach už dva roky. Možno je konečne čas na niečo kreatívne – namaľovať obraz alebo niečo krásne vyrobiť. Alebo začať pracovať so svojou mysľou a naučiť sa meditovať. A ak by to malo byť aj ničnerobenie a pozeranie sa oknom von, urobte to, ak vás to naplní radosťou.

Nie je dôležité, ČO to bude, dôležité je, že si TO pre seba dovolíte.

Najideálnejšie sú tie aktivity, pri ktorých zabúdate na vonkajší svet a nevnímate čas. Bez najmenších výčitiek povedzte rodine, že dnes večeru nerobíte, pretože sa idete venovať samy sebe. Každá si zaslúžime robiť niečo, pri čom na chvíľu stratíme hlavu a sme samy so sebou.

Ak ešte túto dohodu so sebou nemáte, je najvyšší čas ju uzavrieť. Môže vám úplne zmeniť doterajší život. A to predsa stojí za to, skúsiť to.

 

Lu

Prečítajte si tiež: 4 dohody, ktoré môžu zmeniť váš život navždy

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.