Monica Belluci, zaradená medzi 100 najkrajších žien sveta

„Pocit vnútorného komfortu nie je to, ako vyzeráte navonok, ale ako sa cítite vo vnútri.“ Monica Belluci

Zmyselná a príťažlivá Monica Belluci sa snaží celý život dokázať, že je nielen krásna, ale aj inteligentná žena. Talianska herečka a modelka je považovaná za jednu z najkrajších žien sveta. Už v detstve si uvedomila, že jediná osoba, ktorá jej vie pomôcť plniť si sny, je ona sama. 

Skromná Monica na ceste za snami

Monica Anna Maria Bellucci sa narodila 30.septembra 1964 v talianskej dedine v Umbrii v Taliansku. Napriek tomu, že jej matke lekári konštatovali neplodnosť, narodenie dievčatka bolo považované za zázrak. Monica bola jediným dieťaťom matky-umelkyne  a otca-poľnohospodára. V rodine sa zaoberali výrobou vína, pestovaním zeleniny a ovocia. 

Už od útleho veku bola Monica zapájaná do poľnohospodárskych aktivít, aby pochopila dôležitosť práce. Pomáhala s prípravou domácich potravín, no takýto život ju veľmi nelákal. Keď sprevádzala rodičov počas nákupov sadeníc po meste, obdivovala farebné a lákavé nápisy, na ktorých boli modelky. Monica však o práci modelky mohla len snívať. Rodina na jej plnenie snov nemala financie. Uvedomovala si, že si musí pomôcť sama a najlepšou cestou za úspechom bude vzdelanie. Prebudila sa v nej vášeň pre učenie a stala sa z nej výborná žiačka. Ako školáčka mala veľa priateľov vďaka veselej povahe a charizme. Vynikala v štúdiu, pretože si myslela, že je to jediná cesta k úspechu.

Počas rokov štúdia sa v nej objavila nová vášeň – právo. V povolaní právničky videla nielen finančné zabezpečenie, ale aj celkovú prestíž. V 18-tich rokoch sa zapísala na Právnickú fakultu v Perugii. Keďže vzdelanie nebolo ľahké a rodičia jej s tým nevedeli pomôcť, zarábala si najskôr ako čašníčka v miestnej pizzerii. Potom sa jej naskytla príležitosť vyskúšať si rolu modelky. A jej sen bol na dosah. 

Kariéra modelky 

Ako modelka v malom meste mala obmedzené možnosti, preto sa rozhodla presťahovať sa do väčšieho mesta. Jej voľba padla na Miláno, kam ašpirujúca herečka odchádza s nádejou, že si vyboduje aj kariéru právničky. Začiatky tu veru nemala ľahké. Sny sa v jej prípade plnili postupne. Spočiatku tu pracovala ako čašníčka v kaviarni. Uvedomovala si, že pokračovať v štúdiu právničky v meste s veľkou konkurenciou je pre ňu nemožné. Keďže jej postava a vzhľad umožňovali, aby si získala pozornosť vo svete modelingu, jej cesta bola jasná. Uzavrela zmluvu s Elite Model Management, poprednou modelingovou agentúrou. Vo veľmi krátkom čase ju svet modelingu vtiahol do diania a otvoril dvere k novému poznaniu života. Prvý významný zlom v jej predtým ťažkej finančnej situácii nastal po fotení pre značku Dolce&Gabanna. 

Začiatkom roku 2000 dostala Monica uznanie nielen v Taliansku, ale aj v mnohých ďalších európskych krajinách. Začala sa zapájať do fotenia na rôzne témy a objavovať v prestížnych módnych domoch. Jej vrchol kariéry prišiel v roku 2004. Bola zaradená medzi 100 najkrajších žien sveta. Tento úspech odsunul nabok niekoľko hollywoodskych krások.  

Vstup do sveta filmu

Od roku 1990 sa Monica nadchla aj pre filmový priemysel. Aj tu si na svoj úspech musela počkať. Významný prelom prišiel vďaka filmu Dracula, v ktorom si zahrala jednu z neviest. Po tomto filme sa jej ponuky priam hrnuli. Dokonca bola niekoľkokrát ocenená za najlepšiu herečku a najlepšiu ženskú rolu vo filme. A sny sa mladej „Bond Girl“ naplnili.

Súkromný život

Monica je dvakrát vydatá. Prvým manželom bol fotograf Claudio Carlos Basso. Druhýkrát sa vydala za francúzskeho herca Vincenta Cassela. Keď mala 40 rokov, narodila sa im prvá dcéra. O šesť rokov neskôr porodila druhú dcéru. Ich manželstvo bolo dlho považované za stabilné, no v roku 2013 sa rozviedli bez akýchkoľvek škandálov. V súčasnosti je vo vzťahu so slávnym režisérom Timom Burtonom a je šťastná. 

 „Krása sa pre ženu stáva problémom len v dvoch prípadoch: keď chýba, alebo keď dáma nemá čo viac okrem krásy ponúknuť.“

Monica je prirodzene krásna žena, ktorej tajomstvo tkvie v jednoduchosti – starať sa o seba. Ak ide o make-up, používa hydratačné rúže a balzamy. Ako sama tvrdí: „Pery sú najzmyselnejšia časť každej ženy.“ Vo vani strávi hodiny a používa rôzne oleje a aromatické prísady. Na tvár a telo používa ľahké hydratačné krémy. Ak ide o farby, obľúbenou farbou je čierna. Tú rada kombinuje s bielymi alebo červenými tónmi. Dokáže nimi vytvoriť zmyselný efekt. Má rada čipky, bodky a vynikne aj v klasickom dámskom nohavicovom kostýme. Vďaka štíhlej postave si stále môže dovoliť priliehavé šaty. Za celý život nepodstúpila žiadnu plastickú operáciu. 

Zdroje:https://en.italy4.me/famous-italians/monica-bellucci.html, https://www.imdb.com/name/nm0000899/
Foto: Shutterstock

Facebook komentár
Ivana Kinčeková

Ivana Kinčeková

Ženy sa odjakživa inšpirovali výnimočnými a silnými ženami. Nech je to tak stále. Mňa osobne to posúva vpred a vedie k aktívnemu a tvorivému životu. Byť silnou znamená vyrovnať sa so všetkými nedostatkami a poznať svoju hodnotu.