7 mýtov o manželstve

Mýtus: Manželia majú menej uspokojujúci sexuálny život a menej sexu, než slobodní ľudia.
Fakt: Podľa rozsiahlej národnej štúdie, manželia majú sexu viac a je lepší, ako je tomu u slobodných ľudí. Nielen, že majú sex častejšie, ale ich aj viac baví, a to ako fyzicky, tak psychicky.

Mýtus: Vzhľadom k vysokej rozvodovosti, ktorá vylúči nešťastné manželstvá, ľudia, ktorí zostali v manželstve, ich majú šťastnejšie než ľudia v minulosti, ktorí v manželstve zostávali bez ohľadu na to, ako zlé bolo.
Fakt: Podľa niekoľkých veľkých národných prieskumov, všeobecná úroveň šťastia v manželstve sa nezvýšila a pravdepodobne mierne poklesla. Niektoré štúdie zistili, že ak porovnáme súčasné manželstvá s tými spred 20 alebo 30 rokov, sme podstatne viac v pracovnom strese, je tu viac manželských konfliktov a menej manželských interakcií.

Mýtus: Spolužitie je ako manželstvo, ale bez „kusu papiera“.
Fakt: Spolužitie zvyčajne neprináša výhody – vo fyzickom zdraví, bohatstve a emocionálnej pohode, ktoré manželstvo áno. Partneri nemajú tendenciu byť rovnako oddaní ako manželské páry a sú orientovaní viac na ich osobnú autonómiu a menej na blaho svojho partnera.

svadba4Mýtus: Manželstvo pre ženu predstavuje väčšie riziko domáceho násilia, než keď zostane slobodná.
Fakt: Rozsiahly výskum ukazuje, že byť slobodnou a najmä žiť s mužom mimo manželstva je spojené s podstatne vyšším rizikom domáceho násilia páchaného na žene. Ďalej, je menej pravdepodobné, že si žena vezme muža, ktorý je násilný a viac pravdepodobné, že sa s mužom, ktorý je násilný, rozvedie.

Mýtus: Čím je žena viac vzdelaná, tým nižšie sú jej šance na vydaj.
Fakt: Nedávna štúdia založená na počte uzavretých manželstiev v polovici 90. rokov minulého storočia, dospela k záveru, že dnešné absolventky vysokých škôl majú väčšiu šancu na sobáš ako ich rovesníčky, ktoré absolventkami nie sú, a to aj napriek ich vyššiemu veku pri prvom sobáši. To je zmena oproti minulosti, keď vzdelanejšie ženy mali menšiu pravdepodobnosť na vydaj.

Mýtus: Príchodom detí majú manželia k sebe bližšie a šťastie v manželstve narastie.
Fakt: Mnoho štúdií preukázalo, že príchod prvého dieťaťa má bežne za následok, že matka a otec už nemajú k sebe tak blízko a do manželstva prichádza stres.

Mýtus: Manželstvo prospieva mužom oveľa viac ako ženám.
Fakt: Muži a ženy ťažia približne rovnako z manželstva, hoci rôznymi spôsobmi. Muži aj ženy žijú dlhší, šťastnejší, zdravší a bohatší život, keď sú v manželstve. Manželia zvyčajne získajú väčší prínos pre zdravie, zatiaľ čo manželky získajú finančné výhody.

Lu

Prečítajte si tiež: Mal pri nej všetko a predsa ju opustil

Voľne preložené z http://health.howstuffworks.com/relationships/marriage/top-10-marriage-myths.htm

 

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.