Aj Slovenky môžu byť ako Francúzky

„Móda nie je niečo, čo existuje iba v šatách. Móda je na oblohe, na ulici, móda súvisí s nápadmi, spôsobom, akým žijeme, čo sa deje.“ (Coco Chanel)

Francúzske ženy sú štýlové a elegantné. Ich móda bola a stále je svetovo uznávanou a jej vplyv sa dostáva aj k nám. Aj v našich uliciach sa objavujú dámy dokonalo upravené v bezchybnom outfite s krásnymi doplnkami a skvelým make-upom. Vyzerajú ako rodené Parížanky a sú inšpiráciou mnohých žien.

Štýl francúzskej elegantnej ženy sa pozná už z diaľky.

Francúzky majú rady dokonalé súhry. Súčasťou ich znamenitého štýlu je jemný make-up, neutrálne farby, ladenie čiernej s bielou, nízke podpätky, šarm a celkové vyžarovanie. Pravá francúzska dáma si potrpí na kvalitu a kúsky odevu, ktoré sú ľahké kombinovateľné. Prioritou je vyzerať elegantne a moderne zároveň. Ich ženskosť je prirodzená, nechýba im úsmev, spôsoby, správne držanie tela a ukážkový spôsob komunikácie. Vždy si nájdu čas na kvalitné jedlo, kávu s priateľkou a relax pre seba. Čo sa týka odievania, okoliu nedávajú prvoplánovo najavo, akú značku šiat preferujú. Dôležitejšie je to, ako v nich vyzerajú. 

Príťažlivosť nemá absolútne nič spoločné s veľkosťou poprsia či plastickými úpravami. Dôležitá je prirodzenosť a špecifický životný štýl a názory. Vedia si nájsť čas pre seba a plnohodnotne ho využiť vo svoj prospech. Nahodia sa aj vtedy, keď sa majú postarať o svoje vnúčatá. Vek pre nich nehrá žiadnu rolu. 

„Vedia si vychutnať život.“ 

A to je pre nich životná filozofia, z ktorej pramení pohľad na život, vďaka čomu pôsobia ukážkovo. Samozrejme, že tieto dámy sú ako všetky ostatné, rovnako starajúce sa o svoju rodinu, no sú presvedčené, že ich ženskosť nesmie byť nikdy potlačená. 

Základom je jednoduchosť.

V šatníku francúzskych žien nájdeme skôr jednoduché kúsky a jemné doplnky. Farby pre nich nezohrávajú veľkú rolu. Rozhodne si dajú záležať na šatách. Šaty sú pre nich súčasťou mestského obliekania a z doplnkov si v lete vyberajú klobúky a náušnice, častokrát starožitné. V zime sa odejú do kardiganov, kabátov a baretiek, veľkých šálov či šatiek. Súčasťou je aj malá kabelka cez plece. Výrazný mak-up vnímajú skôr za nevkus, rovnako je to s účesmi. Preferujú skôr drdol a zapletané vrkoče. Za základ úpravy vlasov považujú správny strih. Ich účesy vedia byť krásne variabilné. 

Oversize kúsky neobľubujú všetky ženy. Tie francúzske nie sú výnimkou. Skôr si vyberajú priliehavé saká, blejzre a blúzky. Sako dokážu nosiť aj k sukni a pôsobí to ladne. Ak ide o topánky, extrémne vysoké opätky nahradia nízkymi, ktoré navyše pôsobia jemne, elegantne a zároveň prakticky. Keďže veľmi rady chodia pešo, je pre nich dôležité, aby boli pohodlné. Obklopuje ich aj nevtieravá aróma parfému. 

Nie nadarmo majú Francúzky povesť príťažlivých a šarmantných žien. 

„Sebavedomie je základným kameňom ženskej osobnosti.” 

Francúzky poznajú svoju cenu, sú magnetom pre okolie vďaka tomu, že sa o seba vedia starať, mať pevné názory a správny životný postoj.  

Nebojme sa inšpirovať inšpirujúcimi ženami. 

autor: ivana

Zdroje: 
https://femm.interez.sk/14-veci-ktore-nikdy-neuvidite-na-francuzskych-zenach/,
https://blog.refresher.sk/article/5846/francuzsky-styl-sik-parizanka-osudova-zena-la-femme-fatale,
https://femme.sk/index.php/zena-a/ine/item/19466-francuzsky-sarm

Facebook komentár
Ivana Kinčeková

Ivana Kinčeková

Ženy sa odjakživa inšpirovali výnimočnými a silnými ženami. Nech je to tak stále. Mňa osobne to posúva vpred a vedie k aktívnemu a tvorivému životu. Byť silnou znamená vyrovnať sa so všetkými nedostatkami a poznať svoju hodnotu.