Amal Clooney: zosobnenie štýlu

Amal Clooney sa do povedomia širokej verejnosti dostala pomerne nedávno, keď bolo oznámené jej nečakané zasnúbenie k zarytému starému mládencovi, Georgovi Clooneymu. Táto 38-ročná právnička si však zaslúži slávu nielen preto, za koho sa vydala, ale hlavne za svoje úspechy, ktoré majú svetový dopad. Označovať ju len za Georgovu manželku by bolo nepravdivé.

Amal sa narodila ako Amal Alamuddin v Bejrúte, hlavnom meste Libanonu. Keď mala dva roky, jej rodina sa presťahovala kvôli občianskej vojne do Anglicka. Tu Amal vyštudovala strednú školu s vyznamenaním a získala štipendium do Oxfordu. Po ukončení štúdia pokračovala na New York University v New Yorku.

Po ukončení štúdia (s vyznamenaním a niekoľkými oceneniami) začala pracovať v jednej z najprestížnejších právnických firiem v Spojených štátoch. Zastupovala vysoko profilovaných klientov vo veľmi medializovaných súdnych procesoch. Pracovala na Medzinárodnom súdnom dvore v Haagu a neskôr sa vrátila do Londýna. Za svoju kariéru bola vybraná Spojenými národmi za členku špeciálnych komisií pri rôznych medzinárodných konfliktoch, napríklad aj do komisie, ktorá slúžila ako poradný orgán pre Kofiho Annana pri konflikte v Sýrii.

Jej hlavnou špecializáciou sú ľudské práva. Pracovala na prípadoch od arménskej genocídy až po prípad Khadije Ismayilovej. Medzi jej známejších klientov patrila napríklad Julija Tymošenková alebo Julian Asaange. Amal taktiež učí na University of Columbia, kde prednáša o medzinárodnom práve a ľudských právach.

Ak ste však nesledovali medzinárodnú politiku a medzinárodné súdne spory, o Amal ste počuli ťažko. Na to, aby sme sa o nej dozvedeli, sme potrebovali fešáka Clooneyho. Ten sa s ňou zoznámil cez spoločného známeho a podľa vlastných slov: “Keď som ju stretol, vedel som, že je výnimočná a špeciálna. A potom som začal rozmýšľať, či sa mi s ňou niekedy podarí randiť.“ Možno by ste čakali, že mu Amal padla k nohám, predsa len, je to George, ale opak je pravdou. Odmietla mu dať číslo a bolo hotovo. Lenže George sa nevzdal a začal jej vypisovať šarmantné emaily, až nakoniec Amal zlomil.

Po pár mesiacoch randenia prišli zásnuby a potom sa najkrajšia britská právnička (tento rebríček naozaj existuje) a najkrajší hollywoodsky starý mládenec zobrali v Benátkach. Žijú relatívne v kľude, väčšinou v Londýne. Obaja sú veľkí filantropisti, napríklad všetky svadobné dary putovali na charitu, ako inak venujúcu sa ľudským právam.

Akonáhle sa Amal dostala do pozornosti médií, stala sa z nej módna ikona. Ľudí fascinuje ako na červenom koberci, kde sa mení na krásku klasického Hollywoodu, ako aj v bežnom oblečení. George o tom povedal: „Je to úžasné, pretože od prvého dňa mala excentrický, zábavný zmysel pre módu. Ako to robí, keď pracuje na jedenástich prípadoch naraz, učí na Columbii, nechápem. Je to šialené, ale zároveň fascinujúce sledovať, pretože má naozaj dobrý vkus.“ Hold niektoré ženy sa rodia so štýlom!

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.