Cieľavedomé snaženie, Jana Kiššová – poslankyňa NR SR

Je ženou, ktorej najvyššia hodnota v každej oblasti života je sloboda. Je znovu zvolenou poslankyňou do Národnej Rady SR s počtom preferenčných hlasov 29 834. Vystúpiť z komfortnej zóny, zriecť sa do určitej miery svojho súkromia, potýkať sa i s nepríjemnými reakciami okolia a pritom robiť poctivo a so zapálením, to chce nielen odvahu. Jana Kiššová má nielen odvahu, ale aj štýl a ten potvrdila i v odpovediach na moje otázky.

Čo pre Vás znamená úspech? 
Úspech je kombinácia dosiahnutia cieľa, vynaloženia úsilia a použitia korektnej a férovej cesty. Výsledkom úspechu je uznanie okolia – a v tom je jeho mágia. Úspech povzbudzuje, poháňa človeka dopredu, robí ho zdravo sebavedomým.  Ak som mala nejaké úspechy v živote, tak boli pre mňa odmenou za cieľavedomé snaženie. Je preto dôležité klásť si rozumné, dosiahnuteľné ciele, aby človek zažil úspech a mal v úcte svoje okolie i samého seba. Nie je podstatné sedieť na kráľovskej stoličke, ale na akejkoľvek stoličke dosiahnuť férovou cestou zmysluplné výsledky. Inými slovami, vyhratý zápas s dopingom, dosiahnutie bohatstva podvodom alebo získanie funkcie tlačenkou nie sú úspechom, ktorý nás robí lepšími. Naopak.

Aká téma je pre Vás najdôležitejšia, ktorej sa budete v novom parlamente venovať?
Dlhodobo sa venujem podnikateľskému prostrediu a jeho zlepšeniu. Som jednou z autorov Agendy 2020 (ekonomický program strany) a v parlamente budem  predkladať  návrhy, ktoré podnikateľom uľahčujú život a znižujú im neúnosne náklady. Slovensko nesedí na plyne, rope či zlate. Jeho bohatstvo je v tvorivosti a iniciatíve ľudí, ktorú treba podporovať, nie brzdiť alebo zaťažovať. Rozčuľuje ma, ak štát, politici a rôzni privilegovaní oligarchovia plytvajú peniazmi, ktoré zarobili iní, ak sa protežujú vyvolené firmy a ak sa cez lobing presadzujú výhodné podmienky pre jedných a nevýhodné pre druhých. Tomuto sa musíme vzoprieť.

Čo pre Vás znamená štýl?
Štýl je niečo ako forma, v ktorej sa prejavujeme svojmu okoliu. Keď niekto o niekom povie, že sa štýlovo  oblieka, neznamená to len to, že ide s módou, ale aj to že sa oblieka s vkusom, že mu to sedí. Štýl je v hudbe, maľbe i v literatúre. Je to súbor špecifických umeleckých prostriedkov, cez ktoré s nami umelci komunikujú.  Mám rada tvrdú rockovú hudbu  – to je štýl, ktorý ma oslovuje. Mám rada nevtieravú eleganciu vkusného kostýmu s lodičkami, no aj výstredný večerný outfit alebo športovú eleganciu. Štýl je aj spôsob komunikácie, rozmýšľania, vystupovania … to, ako voniam, maľujem sa; štýl dotvára moju osobnosť.  Vyjadrila som sa dosť štýlovo :)?

Jej názory a postoje si môžete prečítať na aj na jej blogu http://janakissova.blog.sme.sk.

Vaša, tiež so stýlom, Katarína

 

Prečítajte si, ako odpovedali na rovnaké otázky ďalšie úspešné poslankyne.

lucia nicholsonova Naprávanie skrivodlivosti sveta, Lucia Nicholsonová – poslankyňa NR SR

 

 

 

Bobrík odvahy, Veronika Remišová – poslankyňa NR SRremisova

 

 

 

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.