Ekologické čistiace prostriedky za pár centov

Sú veľmi jednoduché, lacné a bez problémov si ich pripravíte sami doma. A ak ste už v domácnosti skúsili použiť na čistenie alebo pranie napríklad ocot alebo sódu, istotne viete, akými dobrými pomocníkmi vedia byť. Pozrite sa a inšpirujte sa tipmi na eco-friendly čistiace prostriedky od Annie Berthold-Bond.

ecoČistič na okná: Zmiešajte rovnaký diel octu (prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý redukuje baktérie a plesne) a vody vo fľaške s rozprašovačom.

Čistiaci prášok/čistiaca zmes: Zmiešajte jedlú sódu s prírodným prostriedkom na riad (pomer zhruba 1:1, na začiatok použite menej, ako obyčajne, a ak je potrebné, pridajte vodu).

Čistič na drevo: Zmiešajte rovnaký diel vody a octu, plus pár kvapiek olivového oleja. Ak chcete, pridajte esenciálne oleje pre vôňu. V prípade potreby môžete tiež pridať malé množstvo prírodného prostriedku na riad.

soda_ocotBielenie: Pre bielizeň pridajte citrónovú šťavu (ďalší prírodný dezinfekčný prostriedok), borax, praciu sódu alebo peroxid vodíka do pláchania. Pre všeobecnú dezinfekciu použite napríklad biely ocot. Niektoré esenciálne oleje (napríklad tea tree, levanduľa alebo pomaranč) sú antiseptické a môžu byť pridané do vody vo fľaške s rozprašovačom.

Pranie: O tom, že sa dá prať bez pracieho prášku a aviváže, ste už istotne počuli. A ak náhodou ešte nie, je najvyšší čas si o tom čosi prečítať – okrem toho, že je to ekologické, je to aj veľmi ekonomické. A periete bez zbytočnej chémie, a to sa oplatí. 🙂

Lu

Prečítajte si tiež: Aké barbarstvá na nás pácha kozmetický priemysel I. ?

Voľne preložené z http://www.health.com/health/article/0,,20411040,00.html

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.