Existuje jasný, univerzálny návod na to ako schudnúť?

Existuje jasný, univerzálny návod na to ako schudnúť?
Je február, možno už táto téma nie je až tak aktuálna ako 1. januára, kedy sme si mnohí začali plniť svoje novoročné predsavzatia. Možno je ale práve ten čas, kedy sa vaša motivácia dostáva do degresie a práve týchto niekoľko riadkov vám pomôže pochopiť, prečo nenapredujete ako ste čakali, ako vám bolo povedané.

Možno si poviete, že plán alebo postup ako schudnúť, nie je dôležitý. Práve naopak, tak ako každá činnosť, tak aj chudnutie si vyžaduje svoj postup. Urobiť si plán na chudnutie môže každý. Bez určitého plánu na chudnutie budú vaše výsledky určite pomalšie. Možno ste už počuli vetu: „Kto neplánuje, plánuje neúspech.“ A vy určite chcete s chudnutím uspieť.

Nedá sa povedať, že existuje jeden jediný účinný program na chudnutie pre každého. Každý je predsa individuálny, a preto pri zostavení vášho plánu na chudnutie je potrebné zohľadniť svoje možnosti. Ak si s takýmto plánom nebudete vedieť poradiť sami, môžete sa obrátiť na odborníkov v tejto oblasti, ktorí vám s plánom ako schudnúť určite pomôžu.

Je potrebné zohľadniť napríklad bmi index a mnohé ďalšie aspekty. Niekto je od prírody chudší a má problémy s priberaním a naopak. To čo platí pre vašu kolegyňu, nemusí pre vás a tu je odpoveď na otázku: „Prečo mi to nejde“? Ak vám to vaša finančná situácia dovolí a ponoríte sa do toho úplne, úspech musí prísť. Aj tu však platí, že to nie je úplne tak. Zakúpite si permanentku do posilňovne, necháte si od odborníka vypracovať vám na mieru ušitý stravovací plán, vo fitku vás čaká osobný tréner….

Nakoniec to všetko nestačí, pretože vám nevyšlo načasovanie. Pracujete od rána do večera. Doma máte dve deti, ktoré potrebujú jesť. Ak by ste aj vládali, nemáte to, čo je v dnešnej dobe podpultový tovar, nemáte čas. Život je ale vecou kompromisov a to, čo sa zdá neschodné, je možné. Manžel chce nejaký čas pre seba, fajn, ale aj vy chcete hodinu pre seba. Je na ňom, či vám ju dá”? Mohol by zvládnuť dve deti, opýtajte sa ho.

Niekedy to vyzerá, že sa správame ako sebci, ale je to práve o tom, čo chceme, čo nás urobí šťastnými, čo nám vyčarí úsmev na tvári, čo nás správne naladí na to, čo nás každý deň čaká a nie je toho málo. Keď nám to nedajú, vezmime si to bez pocitu viny, pretože ten nás mnohokrát zväzuje.

Každý sme jedinečný. Prestaňme strácať čas prehliadaním webu ako na to, oslovme odborníkov, nech nám to ušijú na mieru. Nemrhajte prostriedkami, domyslime to do bodky a vezmime si to, čo nás posunie vpred.

 

Jozef

 

 

Facebook komentár
Jozef Kmeť

Jozef Kmeť

Som telom aj dušou športovec, mojou doménou sú cudzie jazyky a precestoval som svet hoci milujem teplo domáceho krbu. Aj ja chcem prispieť svojou troškou a obohatiť Ženy so Štýlom o niečo, v čom sa práve vy nájdete.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.