Inšpiratívna žena, ktorá tento rok oslávi svoje 80. narodeniny, má recept na zdravý a šťastný život

Mimi Kirk, narodená 23. septembra roku 1938, tento rok oslávi svoje 80. narodeniny. Vyzerá úžasne, cíti sa úžasne a vo svojich 78 rokoch tvrdila, že sa cíti ako dvadsiatnička. Je to mama štyroch detí, autorka kníh a tiež držiteľka ocenenia „sexi vegetarián nad 50“. Toto ocenenie získala kúsok pred sedemdesiatkou. Bola veľmi prekvapená, že porazila aj o 20 rokov mladších súťažiacich.

A čo je podľa nej tajomstvom jej dlhovekosti? „Kvôli mojej vegánskej strane nemám bolesti, som energická celý deň a to až do noci. Zo starnutia si nerobím hlavu a snažím sa o to, byť zdravá. Môj vek nemôže byť prekážkou, aby som sa naučila nové veci. Keď počujem, že ľudia hovoria „to je príliš neskoro“ alebo „oh, to sa stáva, keď starneš“, usmievam sa na seba, pretože viem, že užívať si v neskoršom veku taký život, ktorý je bezbolestný, šťastný, plný sily, je spôsob, akým chcem žiť.“

Ako mať teda plno energie a to aj po 70tke?
Ako vyzerať vynikajúco bez plastiky a zázračných tabletiek?
Mimi sa rozhodla byť raw vegánkou v jej 69. rokoch. Dôvodom bolo, že jej zdravotné výsledky neboli zrovna ukážkové, čo sa týka jej vysokého cholesterolu a krvného tlaku. Mala tiež artritické bolesti, hoci sa stravovala vegánsky a zdravo. Keďže zdravotná anamnéza celej rodiny nebola dobrá, Mimi zisťovala, čo môže urobiť, aby sa nemusela spoliehať na lieky. O šesť mesiacov na to, okrem toho, že sa zamilovala do jedenia surového jedla, artritída bola preč, krvný tlak a cholesterol sa vrátili taktiež do normálu.

mimi kirk2

Hovorí, že roky bola vegetariánkou, potom aj vegánkou, ale naučila sa, že aj vegetariáni alebo vegáni jedia nezdravé jedlá. Je veľa potravín, ktoré majú nálepku „vegetarián“ alebo „vegan“, no nie sú zdravé, sú spracované. Stravovať sa ako raw vegan znamená jesť skutočne čerstvé potraviny. Raw vegan strava je podľa nej ešte viac než vegatariánstvo alebo vegánstvo z hľadiska zdravia. Hovorí, že spí skvelo, prebúdza sa plná energie a túto energiu má počas celého dňa.

A ako začleňovať do svojho jedálnička surové potraviny? Mimi odporúča jesť viac čerstvého ovocia a šaláty. Jedzte surové orechy, nahraďte cestoviny cuketami. Začnite pomaly, postupom času zistíte, že viete robiť stále viac a viac nových raw jedál. Na otázku, aké sú nevyhnutné suroviny a pomôcky, ktoré treba mať, odpovedá takto: „Musíte mať ostrý nôž a dobrú dosku – to je to, čo potrebujete na prípravu raw jedla. Samozrejme, odšťavovač, mixér, sušička a iné veci sú výbornými pomocníkmi, ale úprimne, hlavná vec je mať nôž.“

Surová rastlinná strava je podľa Mimi kľúčom jej lepšieho zdravia, väčšej energie, štíhlosti a šťastného života.

Prečítajte si tiež: Ahoj, som Jessamyn a milujem jogu

FOTO:/http://www.atelierdore.com/beauty/living-raw-with-mimi-kirk/
https://nicolelana.com/raw-food-diet-series-1/

Zdroje:/https://prime.peta.org/2011/08/miminew
http://youngonrawfood.com/
https://nicolelana.com/raw-food-diet-series-1/

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.