Jedna z prvých svetových supermodeliek na svete – TWIGGY

„Nie je potrebné obliekať sa ako ostatní. Je oveľa zábavnejšie vytvoriť si svoj vlastný vzhľad.“

TWIGGY, pôvodným menom Lesley Lawson (rodená Hornby) je britská modelka, herečka a speváčka. Jej celkový zjav ju odlišoval od ostatných topmodeliek vtedajšej dobyTáto absolútna módna ikona zmenila pohľad na krásu.

V polovici 60.rokov patrila k prominentným dospievajúcim britským modelkám. Práve jej vzhľad a postava definovali módny priemysel. Objavovala sa na obálkach popredných módnych časopisov a bola celosvetovo uznávaná. Dnes má 74 rokov a je naďalej očarujúca.

Twiggy bola jednoduché dievča, jej otec bol tesár a matka robotníčka v továrni. Navštevovala dievčenskú školu. Keď mala 15 rokov, pracovala ako asistentka v kaderníckom salóne. Tam sa zoznámila s uznávaným kaderníkom Nigelom Daviesom, ktorý ju prezýval „Twigs“ vďaka jej štíhlej postave a chlapčenskému účesu. Jej look doplňovali veľké tmavé oči a umelé mihalnice. V roku 1966 bola vyhlásená za „Tvár roka“ a bola zvolená aj za Britku roka. Jej kariéra modelky sa rozbehla veľmi rýchlo, získala medzinárodné uznanie a keď sa objavila na obálke popredného amerického časopisu Vogue, vzostup k sláve narastal. Jej meno sa stalo značkou mnohých produktov vrátane bábiky Twiggy. 

V dobe sexsymbolu Marylin Monroe sa objavuje Twiggy chudá ako doska

V dobe, kedy bola za sexsymbol vyhlásená kyprá Marylin Monroe či Brigitte Bardot, objavuje sa chudá Twiggy ako doska a jej zjav chcú napodobniť všetky mladé dievčatá. Odlišovala sa od ostatných, a to mnohých módnych tvorcov privádzalo priam do šialenstva. A nielen ich. Mnohé modelky a dievčatá sa radšej vyhýbali jedlu, len aby vyzerali ako ona. Tradičnému vnímaniu krásy odzvonilo. Twiggy bola od detstva veľmi chudá. V dospelom veku pri výške 170 cm vážila iba 41 kg. Dokonca mnohí tvrdili, že mala oči väčšie ako prsia, no kompenzovala si to dlhými a štíhlymi nohami. 

Okrem modelingu bola úspešná aj ako speváčka a herečka. Vďaka svojej role v muzikáli The Boy Friend získala dva Zlaté glóbusy. V roku 1975 vydala svoju autobiografiu a dokonca sa mala aj vlastnú televíznu reláciu. Dlhé roky pôsobila ako porotkyňa televíznej reality show America’s Next Top Model. Objavovala sa v rôznych reklamných kampaniach pre popredné svetové značky vrátane kozmetických produktov. Od roku 2005 pracovala ešte ako modelka pre spoločnosť Marks and Spencer. Keď oslávila 70.narodeniny, britská kráľovná Alžbeta ju povýšila do šľachtického stavu. 

„Som hrdá na svoje vrásky.“ 

Aj dnes sa o seba príkladne stará. Už nie ja taká štíhla ako kedysi, ale vďaka normálnej váhe a mladistvému vzhľadu je stále krásna. Nie je zástankyňou plastických úprav, ako sama tvrdí: „Som hrdá na svoje vrásky.“ Všetkým naokolo dokazuje, že vek nie je dôležitý, len sa treba o seba starať. Tajomstvo jej krásy spočíva v hydratácii, v každodennom poctivom odličovaní a v neposlednom rade v aktívnom živote. Nikdy neuvažovala o botoxe, dôstojné starnutie je pre ňu prirodzené. V súčasnosti sa angažuje v rôznych charitatívnych organizáciách. 

autor: ivana

Zdroje: 
https://www.britannica.com/biography/Twiggy-British-fashion-model, https://wanda.pluska.sk/celebrity/pamatate-twiggy-dnes-ma-62-rokov
Foto: flickr

Facebook komentár
Ivana Kinčeková

Ivana Kinčeková

Ženy sa odjakživa inšpirovali výnimočnými a silnými ženami. Nech je to tak stále. Mňa osobne to posúva vpred a vedie k aktívnemu a tvorivému životu. Byť silnou znamená vyrovnať sa so všetkými nedostatkami a poznať svoju hodnotu.