Kate Winslet: ,,Nemusíte byť chudá, aby ste boli krásna!“

Anglickú herečku Kate Winslet považuje kritika za jeden z najväčších talentov jej generácie.
Kate Elizabeth Winslet sa narodila 5. októbra 1975 v Readingu, Berkshire v Anglicku. Obaja rodičia Kate boli hercami. Aj vďaka tomu, že sa od detstva pohybovala v umeleckom prostredí, veľmi skoro pochopila, že sa chce herectvu venovať profesionálne.
Jej sestry Beth a Anna sú tiež herečky. Kate už ako jedenásťročná začala študovať divadlo v Redroofs Theatre School. Počas dospievania bola pre svoju nadváhu a výnimočne veľké nohy často terčom posmechu zo strany spolužiakov. Dokonca ju vraj prezývali ,,veľryba“.
Anglickú herečku Kate Winslet považuje kritika za jeden z najväčších talentov jej generácie. Ako 12-ročná sa objavila v televíznej reklame na cereálie. Počas dospievania hrala vo viac ako 20 divadelných inscenáciách.
Kariéru odštartovala televíznou úlohou v detskom sci-fi seriáli Dark Season (1991). Už jej prvý celovečerný film ,,Nebeské kreatúry“ v roku 1994 sa stal festivalovým hitom a zviditeľnil jej meno. Ďalší celovečerný film ,,Rozum a cit“ (1995) sa stal oscarovou hitovkou roka, pričom jedna zo siedmich nominácií šla na jej adresu, a to za najlepšiu vedľajšiu herečku. Nasledovali ,,Večný svit nepoškvrnenej mysle“(2004), ,,Všetci kráľovi ľudia“, ,,Prázdniny a Malé deti“ a mnoho ďalších. V roku 2005 parodovala dokonca ,,samu seba” v komediálnom seriáli Komparz, čo jej vynieslo nomináciu na cenu Emmy v kategórii Najlepší herecký výkon hosťa v komediálnom seriáli. Kate sa už ako 22-ročná sa stala najmladšou herečkou s dvoma nomináciami na Oscara, pričom s každou ďalšou nomináciou lámala ďalšie rekordy. Na začiatku roka 2007 sa vo veku 31 rokov stala najmladšou herečkou s piatimi nomináciami.
Celosvetovo známou sa stala ako Rose z oscarového filmu ,,Titanic“ z roku 1997, kde si zahrala po boku slávneho Leonarda DiCapria.
Dnes je to už 19 rokov, čo sa herci stretli pri nakrúcaní filmu ,,Titanic“ ako Jack a Rose. Neskôr sa opäť stretli v roku 2008 pri nakrúcaní snímky ,,Revolutionary Road“. Kate a Leo sa stali priateľmi už pri ich prvom filme, a tak trvá dodnes. Leonardo považuje Kate za jednu z najlepších herečiek a platí to aj opačne. Milenci z filmového trháka Titanic tvrdia, že ich priateľstvo svet šoubiznisu len tak ľahko nerozdelí.

Súkromný život Kate

Ešte počas účinkovania v seriáli Dark Season prežila päťročný vzťah s hercom a scenáristom Stephenom Tredrom. V novembri 1998 sa na nakrúcaní zoznámila s režisérom Jamesom Threapletonom. Zamilovaný pár sa zosobášil, no manželstvo im vydržalo iba tri roky. Spomienkou naň im zostala dcérka Miu Honey (2002).
Po rozvode v roku 2001 sa dala dokopy s režisérom Samom Mendesom, ktorého si vzala v máji 2003. Ten režíroval aj snímku ,,Núdzový východ“, za ktorý získala Kate cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo filmovej dráme. Kate a Samovi sa narodil syn Joe Alfie (2003). No ani toto manželstvo nevydržalo.
V súčasnosti je v manželskom zväzku s Nedom Rocknrollom a má tretie dieťa.
Napriek tomu, že nemá ideálne modelkovskú postavu, vie svoje krivky nosiť. Ako tridsaťšesťročná sa stala tvárou luxusnej americkej módnej značky, ktorá sa špecializuje na pletený tovar.
Ako sama tvrdí : ,,Nemusíte byť chudá, aby ste boli krásna!“

Sama sa vyjadrila:
,,Vyzerám ako bežní ľudia, čo chodia po ulici. Nemám dokonalé prsia a samozrejme, nemám ani nulovú celulitídu. Som zaokrúhlená.“
Pripúšťa, že s jej sebavedomím to v mladosti nebolo také bezproblémové.
„Myslím, že sebadôvera prichádza s vekom.“
„Som oveľa menej rozpačitá, je to záležitosť dozrievania a akceptácie seba samého.“
V roku 1996 bola časopisom People zvolená za jedného z 50 najkrajších ľudí sveta.

Kate Winslet má okrem bohatej filmografie za sebou aj spevácke úspechy. Dokonca dosiahla prvé miesto rebríčka singlov v Írsku a šiestu priečku vo Veľkej Británii. Počas svojej bohatej kariéry stvárnila množstvo rozličných postáv. Je držiteľkou Oscara za najlepší ženský herecký výkon vo filme ,,Predčítač“, ďalej Emmy, štyroch Zlatých glóbusov, AACTA Award a troch cien BAFTA, Grammy a Screen Actors Guild.

Je jednou z mála herečiek, ktorá vyhrala tri zo štyroch hlavných amerických ocenení. V roku 2012 jej bol udelený Čestný César.

 

Vaša Iwka

Prečítajte si tiež: Po boku úspešných mužov stoja silné ženy


Zdroj:/http://www.aktuality.sk/clanok/209796/kate-winslet-v-mladosti-sa-bala-prs-po-kolena/
http://osobnost.aktuality.sk/kate-winslet/

 

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.