Ženou v znamení strelca je aj Tina Turner

V tomto období sa nachádzame v znamení Strelca, ohnivého znamenia. Ženy Strelkyne sú veľmi temperamentné. Nevedia skrývať svoje city. A práve ich emocionalita je sila, ktorá svet posúva dopredu. Ženy narodené v tomto znamení sú neustále v pohybe.

Sú priamočiare a čestné, hovorí sa, že čo majú na srdci, to majú aj na jazyku

Svet klamstiev a intríg je im cudzí, preto si vysoko cenia skutočné priateľstvo. Majú zmysel pre humor, sú tvorivé a väčšinou si volia povolanie, v ktorom môže uplatňovať vlastné nápady.

Ženou Strelkyňou je aj Tina Turner

Najúspešnejšia rocková speváčka všetkých dôb.
Dlhé nohy, bohatá hriva a impozantný hlas. To je žiarivá ,,rocková babička”, ktorej prvá polovica života až taká žiarivá nebola. Narodila sa 26. novembra 1939 pod menom Anna Mae Bullock na farme v Tennessee. Mala ešte staršiu sestru Allin. Počas vojny sa rodičia presťahovali za prácou a obe dcéry poslali na niekoľko rokov k starým rodičom. Tí boli silne veriaci a vďaka nim sa Anna prvýkrát dostala k spevu.

Spievala ako dieťa v kostolnom zbore gospely. Jej spev bol však natoľko výrazný, že sa nehodil k hudbe spievanej s pokorou, tak ju zo zboru vyhodili.
Po vojne sa rodičia rozviedli a deti šli opäť k starým rodičom, tentokrát z druhej strany. Keď babička zomrela, putovala Anna naspäť k matke, ale ich vzťahy dobré neboli.

V roku 1957 Anna skončila strednú školu a živila sa ako pomocná zdravotná sestra. Po večeroch chodila so sestrou do nočných klubov, kde sa stretla so spevákom a skladateľom Ikem Turnerom.

,,Bola som jeho talentom úplne očarená, keď spieval, ocitala som sa v tranze,” priznala.

Pri jednom vystúpení v klube ponúkol bubeník kapely publiku, či si s nimi nechce niekto zaspievať. Mikrofón najprv podal sestre Allin, ale tá odmietla. Naopak Anna sa ho chopila s nadšením. A práve to bol jedinečný okamih, keď sa rozhodlo o jej živote. Po pár tónoch všetci spozorneli. Z hrdla sedemnásťročnej dievčiny išiel podivuhodne zrelý hlas. Ike jej ihneď ponúkol prácu. Zvesť o novom talente sa čoskoro doniesla k hudobnému producentovi, ktorý Ikeovi odporučil, aby z dievčaťa urobil hlavnú hviezdu svojej skupiny. Ike sa o Annu postaral po všetkých stránkach.
Najprv jej vymyslel umelecké meno Tina a v roku 1962 si ju vzal za ženu. Začali spoločne vystupovať ako Ike a Tina Turner.

Ich manželstvo bolo veľmi búrlivé

Ike Turner viedol extravagantný spôsob života spojený s alkoholovou a drogovou závislosťou. Jeho agresívne a brutálne fyzické správanie sa k Tine viedlo v roku 1976 k ich rozvodu. Rozvod a problémy s ním spojené nemali za následok len rozpad skupiny, ale zabrzdili aj sľubne sa rozvíjajúcu Tininu sólovú kariéru. Pri rozvode Ikemu nechala aj práva k spoločným piesňam. Ocitla na hranici chudoby. Jediné, čo jej zostalo, bol úžasný hlas a umelecké meno.

Počas nasledujúcich ôsmich rokov spievala v kluboch a kasínach soulový repertoár. V tom čase nebola na tom finančne dobre. Určitú dobu bola dokonca odkázaná na potravinové lístky. Až v roku 1984 prerazila ako rocková hviezda. Zmenila svoj hudobný štýl, a tiež svoj skromný javiskový vzhľad na vzhľad mega hviezdy a stala sa sexi symbolom.
Roky 1984 až 1992 boli pre Tinu najúspešnejšie v celej jej kariére.

Zaujímavosti o Tine Turner

Musela ísť na plastiku nosa, pretože jej ho Ike v záchvate zúrivosti zlomil.
Na koncerte v Rio de Janeiro počas turné bolo 180 000 divákov. Tento rekord sa podarilo prelomiť až o niekoľko rokov Paulovi McCartneymu.
Po predkoch je z jednej štvrtiny indiánka z kmeňa Čerokézov.
Je najúspešnejšou rockovou speváčkou všetkých čias. Po celom svete predala viac ako
100 miliónov albumov.

 

Vaša Iwka
Prečítajte si tiež: Amazonky vládli mužom

https://horoskopy.aktuality.sk/charakteristika-strelec/
https://sk.wikipedia.org/wiki/Tina_Turner

http://www.biography.com/people/tina-turner-9512276

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.