Každý začiatok je výzva

vyzva

Nový rok nemusí byť nutne novým začiatkom. Áno, všade sa bilancuje, uzatvára sa, čísla sa nám snažia niečo napovedať. Ekonomika tiež beží podľa kalendárneho roka.

A my? Naše telá zažívajú svoj reštart s príchodom jari. Práve tu cítime naše spojenie s prírodou. Hovorí sa, že príroda sa prebúdza – rastie všetko zelené, rodia sa mláďatká, nedostatok potravy vystrieda jej hojnosť.
To je to, čo cítia naše telá a prirodzene sa tomu prispôsobujú.

Svoje mentálne začiatky si určujeme my sami. Môže nás ovplyvniť náš dátum narodenia, naše snahy, túžby, sny, predsavzatia. Môže nám do toho zasiahnuť systém alebo aj životné udalosti, ale to sú začiatky, ktoré očakávame, alebo s nimi dokážeme počítať. Väčšinou naše začiatky nastavujeme my.

Každý začiatok znamená niečo nové. Nový vzťah, nová skúsenosť, nová práca, nový zážitok. Každý začiatok je výzva. Výzva k učeniu, objavovaniu. Máme možnosť sa posunúť. Možnosť urobiť niečo pre seba. Pre svoju spokojnosť, svoj život, svoje šťastie.

Niektoré začiatky nebývajú ľahké. Motýliky v bruchu sa striedajú s pochybnosťami, nadšenie sem-tam potlačia obavy. Novinky v našich životoch môžu dať zabrať. Polená pod nohy nám môže hádzať nielen život sám, ale aj ľudia a často si ich tam prihadzujeme aj my sami. Pesimizmom, lenivosťou aj svojou váhavosťou.

Ak už prijmeme výzvu nového začiatku, mali by sme do toho ísť naplno. Nebáť sa a skúšať. Boriť sa s problémami, rúcať prekážky aj ponad ne skákať. Nebáť sa nezdarov a porážok. Tie nás učia. Každá priepasť má svoje dno, od ktorého sa dá odraziť. Aj padať sa dá naučiť, aj najčiernejší pohľad môže dostať ružové okuliare.
Výzva je preto výzva, že vyzýva do “boja”. Najčastejšie nás samých s nami samými. Rastieme s každým nezdarom, výhry sú v životnom boji už len príjemnou čerešničkou na torte.

 

 

Prečítajte si tiež: Sedem divov na Slovensku

 

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

šéfredaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.