Praha a miesta, ktoré u mňa vždy víťazia

Prechádzka v čarovnom období prírodou a na záver posedenie v dobovej krčmičke pri špecialitách z minulosti. Jesť a hodovať tak, ako kedysi…rukami, s obsluhou v dobových kostýmoch, spolu s kúzelníkmi, žobrákmi.
Zažiť príbeh, niečo, na čo budeme ešte dlho spomínať.

Stovežatá Praha ponúka okrem historických skvostov aj prenádhernú jesennú oázu kľudu. A hoci sú miesta, ktoré už poznám, rada sa k nim vraciam opäť. S nostalgiou v srdci, z nich čerpám pozitívnu energiu.

Úžasné pražské parky lákajú nielen romantikov. Práve v tomto období, keď je príroda v najkrajšom farebnom šate, sú magnetom pre tých, čo radi trávia čas v prírode.

Průhonický park

pruhonice
Zámocký park zapísaný na zozname UNESCO. Obľúbené miesto nielen na prechádzky, ale tiež časté miesto konania svadieb, či nakrúcania rozprávok.

Kráľovská obora, Stromovka

stromovka
Majestátny anglický park patrí k najväčším pražským parkom.
Zaujímavosťou je, jedno z najväčších planetárií na svete – Planetárium Praha. Cez rieku sa dá prejsť až k Zoologickej záhrade Praha.

Petřín

petrin
Je známy nielen z piesne slávnej českej speváčky, ale predovšetkým svojou rozhľadňou, ktorá sa týči nad Prahou. Tá je o dva roky mladšia ako Eiffelova veža v Paríži, ale vďaka svojmu umiestneniu, je jej vrchol vo väčšej nadmorskej výške, ako vrchol jej slávnej sestry.

Havlíčkove sady

havlickove_sady
Tiež známe ako Grébovka, sú prekrásnou záhradou na južnom kopci pražských Vinohradov. Ponúkajú k obdivu umelú vápnikovú jaskyňu, fontánky, či jazierko. Ale ponúkajú aj skvostný výhľad na Prahu.

Divoká Šárka

sarka
Ideálne miesto pre romantikov. Nádherná prírodná scenéria. Romantické skalnaté údolie stojí za povšimnutie a je až ťažko uveriť, že je súčasťou Prahy.

V Prahe sa nachádza najstaršia krčmička ,,U kráľa Brabantského“ z roku 1375. Ponúka nevšedný stredoveký zážitok v spojitosti s týmto obdobím.
Po jesennej prechádzke niektorého z pražských parkov, dobre padne návšteva dobovej krčmičky, kde pekne v teplúčku môžeme ochutnať rôzne špeciality z minulosti.

A nielen to, v podmaní stredovekej hudby môžeme zažiť očarujúci zážitok.
Praha je krásna v každom ročnom období a má miesta, ktoré stoja vždy za návštevu.

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Karlštejn, veľkolepý zámok, nedobytné sídlo kráľov je ako z rozprávky

 

Zdoj:/https://www.hrad.cz/cs/prazsky-hrad-pro-navstevniky

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.