Láska na prvý pohľad existuje a my vám povieme prečo

Láska. Jedna z prvých emócií, ktoré zažívame, bez ohľadu na to, ako ju definujeme.

Mohlo to byť vtedy, keď vás vaši rodičia prvýkrát držali v náručí, alebo keď ste sa naháňali na ihrisku a odreli si koleno. Láska je, ako keď si po náročnom dni dáte lyžičku Nutely, je to ten pocit, keď vás niekto blízky vezme za ruku, odvedie vás nabok a pobozká vás.

Nezáleží na tom, s kým a ako sa láska udeje, ale pochopenie, že je tu a je skutočná, je súčasťou procesu ľudského vývinu. Bez ohľadu na to, že tento zážitok je spoločný pre všetkých, vtedy, keď ho zažívame, je pre každého z nás jedinečný a posvätný. Hoci je láska prvou emóciou, ktorú zažívame, často sa divíme, keď sa nám náhle prihodí s ľuďmi okolo nás.

Niekedy, keď sa s tým druhým cítime príjemne, môžeme sa samé seba pýtať: “Kedy som sa do teba zamilovala? Kedy sa to stalo?“ Môže to byť pol roka vzťahu, či celý rok, alebo dokonca minúta, v ktorej ste ho stretli. Myšlienka, že je možné sa zamilovať na prvý pohľad, je niečím, čo by ste mali zachytiť, keď sa to stane.

Láska rastie s časom, o tom niet pochýb. Nie je to len emócia, ktorú automaticky cítime, alebo áno? A láska na prvý pohľad býva často vo filmoch príliš romantizovaná.

No náhly, inštinktívny pocit, keď uvidíte niekoho po prvýkrát, vám môže napovedať, akým smerom sa vzťah s týmto človekom bude uberať.

A hoci nemôžete celkom presne povedať, že tohto človeka ľúbite, alebo ste do neho zamilovaná, chcete to. Viete to, aj keď si to nechcete pripustiť. Nejaká časť vo vás ho chce spoznať, zistiť, kým je, a ako by ste sa mohli stať súčasťou jeho života.

Láska na prvý pohľad je presne to, čo odlišuje celý svet od človeka, s ktorým by ste chceli byť. Láska na prvý pohľad je tým, čo vás vnesie do jeho života a jeho privedie do toho vášho. Láska na prvý pohľad vám povie, že život je omnoho viac, než hľadať niekoho, kto vám porozumie, pretože na konci dňa viete, že je možné, že vám tento človek rozumie viac, než vy sami. A mohli ste ho stretnúť len včera.

Niekedy sa samé seba pýtate: „ Je toto možné?“…  A naraz hľadíte do tváre človeku priamo pred sebou, prebúdzajú sa všetky vaše najtajnejšie túžby milovať a byť milovaná, a zažiť to práve s týmto človekom, o ktorom neviete absolútne nič. Nedokážete určiť, čo ho odlišuje od ostatných. A hoci „láska“ môže byť silné slovo, viete, že vo vašom srdci je niečo, čo vás núti mať ho rada omnoho viac, než kohokoľvek, koho ste doteraz stretli.  Môžete a nemusíte sa pýtať samej seba, či na tom stratíte, alebo či je v poriadku vsádzať všetko na jednu kartu, ale vo vnútri viete.

Vy viete.

Viete, že tento človek má iskru. Má potenciál urobiť vás život krajším, než ste si kedykoľvek dokázali predstaviť. A hlboko vo svojom vnútri dúfate, že tento potenciál v sebe vníma aj on sám. Jednoducho sa vám páči. A či sa to stane skutočnosťou alebo nie, je už iba na osude.

Tak čo vás na ňom priťahuje? Čo je to, čo vás prinútilo zastaviť sa a úplne zabudnúť na všetko, čím ste doteraz žili, a zamerať sa na neho? Hoci to bolo iba na chvíľu, ten pocit lásky na prvý pohľad vo vás pretrváva. O tom, ako sa ľudia zamilovávajú, môžete čítať článok za článkom, no teóriu o láske na prvý pohľad si nezapamätáte, pokým ju nezažijete na vlastnej koži. Môžete to nazývať prvotnou príťažlivosťou či inštinktívnou reakciou – a predsa ste v tom až po uši. On sa vám páči a je iba na vás, čo s tým urobíte.

Jedno je isté – láska sa udeje. Nedokážete to vysvetliť, no láska naozaj existuje a do ľudí sa zamilovávame často práve na prvý pohľad.

 

Prečítajte si tiež: Ako vrátiť do vzťahu vášeň

Zdroj: http://thoughtcatalog.com/

 

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.