Leto je dobíjač mojich batérií

Naivne som si myslela, že o lete sa mi bude najlepšie písať spod slnečníka na pláži….

Leto, slnko a horúčavy milujem, to je o mne všeobecne známe. Dokážem o nich snívať a básniť od prvých studených náznakov zimy. Každoročne vo februári ma predstava leta drží pri zmysloch a chuti žiť. Niežeby som nemala rada život. Naopak. Ale zima mi nejakým spôsobom odčerpáva radosť z neho.

Leto je pre mňa akýmsi elixírom, ktorým sa nabíjam na celý ďalší rok. Kdekoľvek ho trávim, tie dlhé slnečné dni a bosé nohy ma neuveriteľne uspokojujú. Je úplne jedno či pracujem, alebo dovolenkujem. Všadeprítomné teplo a zeleň mi dávajú pocit, že život je krásny.
A teraz je konečne a skutočne leto. Teším sa z toho, že sa potím, z toho, že ponožky zo šuflíka nevytiahnem (dúfam) aspoň dva mesiace, že večer sa vonku netreba babušiť do svetra. Konečne je čas na príjemne chladivé perlivé víno, ovocné limonády s ľadom a posedávanie vonku s čapovanou kofolou a dobre vychladeným pivom.

V tejto horúčave sa zima zdá byť neskutočným elementom, hoci dnešný slnovrat pripomína neodvratný kolobeh a nevyhnuteľnosť zmeny. Viac než kedykoľvek je ale teraz príjemné užívať si kúzlo prítomného okamihu.

V mori som sa prvýkrát kúpala, keď som mala takmer dvadsaťosem. Patrím ešte ku generácii, ktorá si v detstve moc cestovania neužila. Ak nerátam cestovanie prstom po mape. O to silnejší zážitok to pre mňa bol. Umocnený radosťou našej vtedy dva a pol ročnej dcéry, ktorá už vtedy bola vo vode ako doma.

Už vtedy som zistila, že kombinácia tepla a mora má v sebe niečo magické. Prináša uvoľnenie. Či je to tyrkysovou farbou, ktorá má presne ten odtieň, ktorý sa mi nikdy nezunuje, alebo vôňou mora, vetrom či kombináciou všetkého, netuším. Vlastne na tom až tak nezaleží. Dôležité je, že som zistila, čo mi robí dobre, kde si dokážem dobiť svoje baterky a uvoľniť sa na maximum.
Keď som objavila čaro plávania v mori bez plaviek a opaľovania sa “hore bez”, pocit letnej slobody ešte vzrástol. Ak ste si tieto “vymoženosti” ešte nevyskúšali, vrelo odporúčam.

Každopádne, za nás všetky dúfam, že toto leto bude najkrajšie, aké sme doteraz mali a minimálne trošku horšie než každé nasledujúce. Nech má v sebe vôňu malín, nádych slobody, príchuť hriechu, štipku anarchie. Nech dá dobrodružstvu nový rozmer, nech sme šťastné a usmiate všade tam, kde budeme, aj keby to malo byť iba na lavičke na priedomí.

Vladena

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.